www.continental.cz
HLAVNÍ STRÁNKA          VÝSLEDKOVÁ LISTINA 2013          FOTOGALERIE 2013          INFORMAČNÍ SERVIS / MÉDIA
► KAŽDÝ METR POMÁHÁ     ► PROPOZICE ZÁVODU / PRAVIDLA     ► STARTOVNÍ LISTINA

VÍTĚZOVÉ MČR 2013

1.MÍSTO
179 - SALOMON-SUUNTO / LEKI
ŠTRYNCL PAVEL
BALATKA JAROSLAV

ČAS VÍTĚZE: 11:49:14

2.MÍSTO
130 - ADIDAS OUTDOOR / SLS3
CYPRA ZBYNĚK
VABROUŠEK PETR
ČAS: 11:52:19

3.MÍSTO
372 - ADIDAS / ELVAC - CONTINENTAL
ČELADNÍK MICHAL
ŠILAR FILIP
ČAS: 12:20:41 

TERMÍN ZÁVODU

6.- 8. 9. 2013

UPOUTÁVKY 2013

BESKYDSKÁ SEDMIČKA - 2013


BESKYDSKÁ SEDMIČKA - 2012

KONTAKT NA ORGANIZAČNÍ TEAM:


Pořadatel akce
SK K2 o.s., Libor Uher
Česká asociace extrémních
sportů - ČAES


VEDENÍ ZÁVODU


Libor Uher

ředitel závodu
libor@beskydskasedmicka.cz

 

Tomáš Janeček
propagace, video, web, registrace
+420 777 712 747
tomas@beskydskasedmicka.cz
registrace@beskydskasedmicka.cz


Klára Maštalířová
hlavní rozhodčí
klara@beskydskasedmicka.cz

 

Jana Matějíková
presscentrum
+420 602 936 634
info@beskydskasedmicka.cz

 
Marian Žárský
kulturní program Frenštát
marian@beskydskasedmicka.cz


Martina Filipová

organizační tým B7
martina@beskydskasedmicka.cz 

FRENŠTÁT SE OPĚT STAL MĚSTEM BESKYDSKÉ SEDMIČKY

První zářijový víkend patří Frenštát pod Radhoštěm už tradičně sportovcům. Konkrétně účastníkům extrémního přechodu Beskyd Adidas - Continental Beskydská sedmička 2013.

Fenomenální závod, který pobláznil celou republiku, odstartoval z náměstí Svobody v Třinci v pátek 6. 9. 2013 přesně v deset večer. Na start se letos postavilo 3035 závodníků ve dvou hlavních kategoriích hobby a sport. Neuvěřitelnou pouť přes sedm beskydských vrcholů nakonec dokončilo 2092 borců.

Ti nejlepší  sporťáci zvládli 95 kilometrů s převýšením téměř 5 500 metrů v neskutečném čase 11 hodin 49 minut a 14 vteřin. Celé město bylo po celou dobu závodu nabito obrovskou pozitivní energií. Frenštát pod Radhoštěm se opět po roce stal městem Beskydské sedmičky.

Loni na třetím ročníku Beskydské sedmičky pořadatelé poprvé přepravili většinu závodníků na start v Třinci speciálně vypravenými vlaky.  A ani letos tomu nebylo jinak. Zaregistrovaní závodníci se po 18 hodině začali přesunovat na frenštátské vlakové nádraží.

DSC 0025

Letos pořadatelé účastníkům závodu zpestřili přesun k vlaku originálním způsobem. Hromadný přesun letos totiž řídil dobrý voják Švejk. Tedy přesněji řečeno moderátor v jeho uniformě. Na invalidním vozíku s berlemi a tlampačem vykřikoval po celou dobu cesty k vlaku hesla jako… "Všichni kdo jdete na start B7 za mnou!  Za císaře Pána! Na Třinec! Na Bělehrad!!!"

DSC 0057

Na perónu při příchodu závodníků vyhrávala dechová kapela a celková atmosféra nakládky tisíců pasažérů do vlaků byla zkrátka radostná.

DSC 0044

Dvě vlakové soupravy převážející účastníky letošní Beskydské sedmičky nesly jména Frenštát a Continental.
Role výpravčích se ujali Zdeňka Leščišinová, starostka města a Zdeněk Przybyla, ředitel závodu Continental Automotive Czech. 

DSC 0108


Na náměstí Svobody v Třinci byla těsně po deváté večer hlava na hlavě. Přes tři tisíce závodníků s čelovkami netrpělivě čekalo na svůj velký okamžik, na start závodu Adidas Continental Beskydská sedmička 2013.
Po slově ředitele závodu Libora Uhra pozdravili borce také významné osobnosti a zástupci partnerů závodu.

DSC07062

DSC07085

Velmi emotivní byla chvíle, když přímo na pódiu před zraky všech požádal jeden z účastníků o ruku svou dívku, vyvolená jeho srdce řekla ano. Poté už následovalo tradiční požehnání závodníků farářem a státní hymna v podání folklorní zpěvačky Lenky Mrlínové. Pak, za společného odpočítávání posledních vteřin, rozzářily noční oblohu světlice. Ve chvíli kdy časomíra ukázala 22.00.00 se rozzářil  startovní oblouk Adidas laserovými světly, ozvaly se sirény a tisícihlavý dav vedený Tatrou Karla Lopraise se dal do pohybu.

skyvessel b7 24

DSC07105

Zatím co se borci potýkali na náročné trati s únavou, drsným terénem a bolestí, se část organizátorů přesunula do Frenštátu pod Radhoštěm, kde se na náměstí Míru připravoval cílový prostor.  Většina členů organizačního týmu, ale trávila čas na trase, aby všem závodníků nic nechybělo.

Občerstvovací stanice, výškové kontroly, technické čety, zdravotníci ti všichni měli plné ruce práce. V sobotu ráno byl v cílovém prostoru pěkný šrumec. "Oni jsou letos strašně rychlí. Vypadá to, že tu budou mnohem dříve, než jsme předpokládali. První sporťák asi dorazí na náměstí už po jedenácté," informovala vyjevené kolegy vedoucí organizačního týmu Martina Filipová. Vše se nakonec stíhalo tak, tak.

 DSC0405

První tým dorazil na náměstí, kterému dominovala maketa nejobtížnější hory světa K2 krátce po tři čtvrtě na jedenáct dopoledne. Tým č. 179 ve složení Pavel Štryncl a Jaroslav Balatka proběhl poslední časovou bránou u K dvojky v neuvěřitelném čase 11 hodin 49 minut a 14 vteřin.

V těsném závěsu za nimi dorazili do cíle Zbyněk Cypra a Petr Vabroušek a jako třetí vystoupali na K2 Michal Čeladník a Filip Šilar. Kompletní výsledky na www.beskydskasedmicka.cz.

Poté už na frenštátské náměstí dorážel jeden tým za druhým, nejdříve týmy z kategorie sport a posléze hobíci. Frenštátské publikum vytvořilo úžasnou atmosféru. Svým potleskem a skandováním pomáhali všem borcům v posledních metrech jejich životního závodu. Fanoušci vydrželi v cílovém prostoru až do pozdních nočních hodin. Poslední tým dorazil do cíle po třetí hodině ráno.

 DSC0062

Nedělní vstávání všem vstávajícím borcům zpestřila cimbálová muzika Radegast, která vyhrávala na náměstí od osmé hodiny ranní. Prostor se pozvolna zaplňoval stovkami lidí.

 DSC0003

V deset dopoledne pozdravil z pódia už zcela zaplněné náměstí Radek Pastrňák a začal koncert kapely BUTY. Poté už přišlo na řadu to hlavní. Vyhlašování vítězných týmů Beskydské sedmičky.

DSC 0368

Celkem se na stupně vítězů postavilo přes 100 závodníků několika věkových kategorií. Medaile, poháry  a ceny předávala oceněným celá řada osobností. Vedle hlavních partnerů, také sportovní veličiny jako skokan na lyžích Jakub Janda, valašský horolezec Silvestr Kocián, mistr sportu František Vyskočil, sjezdařská legenda František Pitucha anebo osminásobný mistr ČR v Timbersportu Jan Svoboda.

DSC 0476

Zasloužené ovace sklízeli všichni a atmosféra byla úžasná. Poté co byla dekorována kategorie hobby, přišly na řadu speciální kategorie. Nejstarší muž a žena závodu a poslední tým v cíli. Vrcholem slavnostního ceremoniálu bylo vyhlášení Mistrů České republiky v horském maratonu dvojic Adidas - Continental Beskydská sedmička 2013. Mistry republiky v horském maratonu dvojic a další dva nejlepší týmy osobně dekorovali David Horák za společnost Adidas, Zdeněk Przybyla za společnost Continental a starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová.  Celá tahle velká sláva končila už tradičně tombolou.

DSC 0090

Na pódiu byly v rámci ceremoniálu také oceněny nejlepší dětské výtvarné práce dětí ze ZŠ Tyršova a ZŠ Ostravice na téma Beskydská sedmička. Jako každý rok posloužila Beskydská sedmička také dobré věci.

DSC 0408

I letos ve spolupráci s Institutem Bazální stimulace proběhla akce "Každý metr pomáhá". Na vrcholu modelu K2 byla instalována pokladnička, do které se podařilo během tří dnů nashromáždit přes 31 000 Kč. Tyto peníze pomohou centru Bazalka z Českých Budějovic, které pomáhá dětem s kombinovanými vadami.
 
GENERÁLNÍ PARTNEŘIadidas


1511


PARTNEŘI

Frenštát pod Radhoštěm


I styleemosGB BATTERIESLEKIAuthor


Nutrend


Nutrend

radegast

 

IBS
www.rajpneu.czFrýdek-Místek


Obec Palkovice


Obec Ostravice

Opavanet


CAESŠkola - Frenštát pod Radhoštěm

Nutrend


SK Valašské království
In agencyKLUB ČESKÝCH TURISTŮ


Mapy Shokart

netbox
zeleny pazit