www.continental.cz
HLAVNÍ STRÁNKA          VÝSLEDKOVÁ LISTINA 2013          FOTOGALERIE 2013          INFORMAČNÍ SERVIS / MÉDIA
► KAŽDÝ METR POMÁHÁ     ► PROPOZICE ZÁVODU / PRAVIDLA     ► STARTOVNÍ LISTINA

VÍTĚZOVÉ MČR 2013

1.MÍSTO
179 - SALOMON-SUUNTO / LEKI
ŠTRYNCL PAVEL
BALATKA JAROSLAV

ČAS VÍTĚZE: 11:49:14

2.MÍSTO
130 - ADIDAS OUTDOOR / SLS3
CYPRA ZBYNĚK
VABROUŠEK PETR
ČAS: 11:52:19

3.MÍSTO
372 - ADIDAS / ELVAC - CONTINENTAL
ČELADNÍK MICHAL
ŠILAR FILIP
ČAS: 12:20:41 

TERMÍN ZÁVODU

6.- 8. 9. 2013

UPOUTÁVKY 2013

BESKYDSKÁ SEDMIČKA - 2013


BESKYDSKÁ SEDMIČKA - 2012

KONTAKT NA ORGANIZAČNÍ TEAM:


Pořadatel akce
SK K2 o.s., Libor Uher
Česká asociace extrémních
sportů - ČAES


VEDENÍ ZÁVODU


Libor Uher

ředitel závodu
libor@beskydskasedmicka.cz

 

Tomáš Janeček
propagace, video, web, registrace
+420 777 712 747
tomas@beskydskasedmicka.cz
registrace@beskydskasedmicka.cz


Klára Maštalířová
hlavní rozhodčí
klara@beskydskasedmicka.cz

 

Jana Matějíková
presscentrum
+420 602 936 634
info@beskydskasedmicka.cz

 
Marian Žárský
kulturní program Frenštát
marian@beskydskasedmicka.cz


Martina Filipová

organizační tým B7
martina@beskydskasedmicka.cz 

ADIDAS - CONTINENTAL BESKYDSKÁ SEDMIČKA 2013
SLOVO ŘEDITELE A ZÁVODNÍKA, který se ani nedostal na bednu :-)

DSC 0215MOTTO L.U. - VŽDYCKY MĚ NAŠTVE, KDYŽ SE DO ZÁVODU, KTERÝ CHCI VYHRÁT PŘIHLÁSÍ „NĚKDO“ LEPŠÍ NEŽ JÁ. A JEŠTĚ VÍCE MĚ NASERE, KDYŽ TEN „NĚKDO“ NENÍ SÁM :-D

Nechci vás prudit dlouhými komentáři k něčemu, co jste všichni zažili na vlastní kůži a o čem jste si udělali všichni svůj obrázek. Každý ví nejlépe, co se mu na našem „beskydském čundru“ líbilo více a s čím byl spokojen méně.

Snad je na nás vidět, že se každý rok snažíme závod zlepšovat, vychytávat neduhy a přicházet s novou motivací, aby jste se Vy závodníci mohli stále zlepšovat. Pokud se něco nepovedlo, prominte nám to!!

Celý článek...
 
VÝMĚNA TRIČEK

INFORMACE PRO TY, KTEŘÍ DOSTALI ŠPATNOU VELIKOST TRIČKA (týká se to triček velikosti S a M u kterých byla požadována větší velikost).

Prosíme všechny, kteří dostali trička ve špatné velikosti a mají zájem o výměnu, aby trička, které obdrželi v tašce při akreditaci neprodleně odeslali na adresu Palkovice 158 a to nejpozději do pátku 20.9.2013.
Zároveň je nutné, aby uvedli správnou požadovanou velikost. Ty co už trička odevzdali v neděli prosíme o trpělivost.

TERMÍN ZHOTOVENÍ A ZASLÁNÍ NOVÝCH TRIČEK BUDE VYVĚŠEN. (Cca 3 týdny)

 
ČESKÁ TELEVIZE - ADIDAS - CONTINENTAL BESKYDSKÁ SEDMIČKA 2013
 
PODĚKOVÁNÍ PARTNERŮM

DSC 0466Ahoj všichni,

rád bych touto cestou poděkoval za velkou podporu, kterou nám poskytlo město Frenštát pod Radhoštěm, které nám vyšlo vstříc v mnoha věcech spojených s organizací závodu a dalo nám k dispozici na tři dny své náměstí. Děkujeme také základní škole Tyršova za poskytnutí zázemí pro akreditaci a nocleh pro závodníky.

Poděkování patří také společnosti České dráhy, která nám umožnila vypravit speciální vlaky pro závodníky a společnosti Continental.

Vážím si také vstřícnosti Horské služby Beskydy, která byla připravena kdykoliv v době závodu pomoci, a Správy CHKO Beskydy, která nám povolila tento závod pořádat.

Samozřejmě děkuji svému realizačnímu týmu, který pracoval na 100 % a generálním partnerům závodu společnostem Continental a Adidas Česká republika, že nám pomáhá nést nemalé náklady na celkovou organizaci závodu, věnuje ceny pro dekorované závodníky kategorií Hobby i Sport, hlavní cenu do tomboly a obléká také naše pořadatele, aby je závodníci mohli na první pohled rozeznat od ostatních, ať už na občerstvovačkách nebo kontrolách.

Díky patří také dalším sponzorům, bez kterých by se tento závod nemohl konat. 


Za tým B7 Libor Uher

 

 
FRENŠTÁT SE OPĚT STAL MĚSTEM BESKYDSKÉ SEDMIČKY

DSC 0448První zářijový víkend patří Frenštát pod Radhoštěm už tradičně sportovcům. Konkrétně účastníkům extrémního přechodu Beskyd Adidas - Continental Beskydská sedmička 2013.

Fenomenální závod, který pobláznil celou republiku, odstartoval z náměstí Svobody v Třinci v pátek 6. 9. 2013 přesně v deset večer.

Na start se letos postavilo 3035 závodníků ve dvou hlavních kategoriích hobby a sport. Neuvěřitelnou pouť přes sedm beskydských vrcholů nakonec dokončilo 2092 borců. Ti nejlepší  sporťáci zvládli 95 kilometrů s převýšením téměř 5 500 metrů v neskutečném čase 11 hodin 49 minut a 14 vteřin.

Celé město bylo po celou dobu závodu nabito obrovskou pozitivní energií. Frenštát pod Radhoštěm se opět po roce stal městem Beskydské sedmičky.

Celý článek...
 
ÚČASTNÍCI ZÁVODU ADIDAS - CONTINENTAL BESKYDSKÁ SEDMIČKA 2013 POMOHLI DĚTEM Z BAZALKY!

Závod Adidas - Continental Beskydská sedmička 2013 letos opět spojil své jméno s jedinečnou charitativní akcí "Každý metr pomáhá". Organizátoři závodu včele s Liborem Uhrem už potřetí spojili síly s Institutem Bazální Stimulace. Na vrcholu makety K2, která dominovala cílovému prostoru na frenštátském náměstí, instalovali pokladničku. 

Výtěžek třídenní sbírky letos poputuje do jižních Čech konkrétně do denního stacionáře CENTRA BAZALKA z Českých Budějovic, kde pečují o děti s těžkými kombinovanými vadami.

Celý článek...
 
ANKETA ADIDAS - NEJLÉPE TIPOVAL BOREC Z OPAVY

DSC 0481Adidas, generální partner závodu, připravil tipovací soutěž pro závodníky. Stačilo správně tipnout, kolik závodníků dojde do cíle, nebo se alespoň co nejvíce přiblížit počtu závodníků, kteří projdou vítězným obloukem a vystoupí na pyramidu K2 v cíli ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Tipovací lístky získali závodníci při akreditaci v tělocvičně Základní školy Tyršova. Vyplněné je vhazovali do bedny, u které stála figurína oděná a obutá do značky Adidas.

V neděli po uzavření všech měřících bran systém vyhodnotil, že do cíle došlo 2 091 účastníků. Tento počet si tipnul i vítěz, který byl vyhlášen během slavnostního ceremoniálu na náměstí ve Frenštátu pod Radhoštěm.
 

 
Trocha statistiky

 DSC0056Do eXtrémního závodu Adidas - Continental Beskydská sedmička se registrovalo 3 090 závodníků, v pátek se jich k akreditaci a následně na start dostavilo 3 035. Z toho bylo 809 sporťáků a 2 226 hobíků.

Závodníky převezly do místa startu dva vlaky o celkem 16 vagonech, které vyjely z Frenštátu po 19 hodině. Do Třince, místa startu, dojely před 21 hodinou. Závod, v němž se závodníci vydávají na přechod 7 nejvyšších vrcholů Beskyd, odstartoval ve 22 hodin z náměstí Svobody v Třinci.


Trasa závodu v plném a nezkráceném stavu byla dlouhá 94 km s převýšením 5 430 metrů. Závodníci ji museli absolvovat v limitu 30 hodin.

První byli v cíli Jaroslav Balatka a Pavel Štryncl, kteří trasu závodu zvládli za 11:49:14 hodin. Byli o 1:16:10 hodin rychlejší než mistři z minulého roku. Ti by se s výkonem, který podali loni, letos umístili až na 7. pozici.

Poslední došel do cíle tým „Pomalu, ale jistě“, který trasu ušel za 29:17:22 hodin.

Závod nedošlo 458 týmů z celkem 1 468. Každý třetí tým nedošel do cíle.

Nejstarší ženou v závodu byla Věra Hejkrlíková (r. 1954) z týmu HEJ HEJ.

Nejstarším mužem závodu byl Ivo Pospíšil (1940) z týmu FM VLCI.

 
Loňský vítěz by se letos umístil až sedmý

 DSC0080Adidas – Continental Beskydská sedmička 2013 byla hodně rychlá. Závodníci podali úctyhodné výkony. Lonští mistři Tomáš Petreček s Pavlem Štrynclem by se se svým výkonem 13:05:04 hodin letos umístili až na sedmém místě.  Letošní mistři totiž zvládli trasu za 11:49:14 hodin, takže byli rychlejší o 1:16:10 hodin.

 
Cílem prochází stále více závodníků

 DSC0022Do cíle dochází stále více závodníků. U stanu, kde se odevzdávají čipy a čísla, se tvoří zástupy lidí. Závodníci, kteří docházejí až teď do cíle, jsou unavenější a někteří už stěží scházejí „Ka dvojku“. Pořadatelé zatím řešili u závodníků dva závažnější zdravotní problémy; jeden závodník byl dehydrovaný, proto mu byla podána voda, druhý zkolaboval vyčerpáním. Tady se ukazuje, že dodržovat pitný režim je skutečně důležité a nemělo by se zapomínat doplnit tekutiny i v cíli. Stejně tak by se nemělo zapomínat na regeneraci. V tělocvičně základní školy, kde probíhala registrace, je připraveno pro závodníky nocleh a jsou zde i maséři. Na jednom místě je tak možné regenerovat aktivně i pasivně.

 
V cíli je už 198 týmů

Do závodu Adidas – Continental Beskydská sedmička, který se řadí k jedné z nejmasovějších akcí svého druhu ve střední Evropě, se registrovalo 3 090 závodníků. K samotné akreditaci se jich ale dostavilo 3 035, z toho bylo 809 závodníků kategorie Sport, tedy sportovců registrovaných v klubech a svazech vedenými pod ČSTV a 2 226 závodníků kategorie Hobby, tedy všem lidem, kteří se chtějí tohoto závodu zúčastnit.

Do půl páté hodiny odpolední prošlo pomyslnou „Ká dvojkou“ celkem 82 týmů kategorie SPORT a 116 týmů hobíků. Náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm se tak pomalu zaplňuje závodníky. Na všech je znát pořádná únava a taky velká úleva. Závodníci ihned po překročení poslední měřící brány, výstupu na „Ká dvojku“ a odevzdání čipu a závodního čísla, začínají odkládat hůlky a hlavně sundávají boty. Spousta z nich protahuje tělo, masíruje ztrhané nohy a vzhledem k nezvykle teplému počasí na tuto dobu se poohlížejí po něčem na osvěžení. Našli se i tací, kteří skončili v kašně na náměstí, kde chladili zmožené a unavené nohy.


Do cíle stále docházejí stále další a další týmy, časový limit závodu vyprší ve 4 hodiny ráno.

 
B7 má své nové mistry

Mistry České republiky v extrémním horském maratonu Adidas - Continental Beskydská sedmička 2013 jsou borci Jaroslav Balatka a Pavel Štryncl. Do cíle ve Frenštátě pod Radhoštěm doběhli v čase 9:49:16 hodin. Trasu dlouhou 95 km s převýšením 5 430 m zvládli za 11:49:14 hodin. 

Jako druzí dorazili do cíle další sporťáci, Zbyněk Cypra a Petr Vabroušek, kteří se na stejné pozici umístili i v minulém ročníku. Ovšem letos jeli na plný plyn. Zatímco loni proběhli časovou bránou v cíli v 11:50:30 hodin, tak letos to bylo v 9:52:21 hodin.

Třetí do cíle dorazili hobíci, Josef Šopík a Martin Macíček, v čase 10:10:51 hodin.

 
První borci už míří do cíle

 DSC0061Náměstí ve Frenštátě se připravuje na vítání prvních borců v cíli. Sporťáci běží jako o život, naposledy v tomto závodě namáhají kolena při seběhu, běží do města z posledního vrcholu .

V cíli na náměstí mohou být už za několik minut. Hodně dobře jsou na tom i hobící, kteří na sporťáky mají ztrátu zhruba 7 minut. Na Raztoce byli první sporťáci Jaroslav Balatka s Pavlem Štryncelm v 7:20 hodin. První hobíci Šopík Josef, Maciček Martin prošli Ráztokou v 7:27 hodin. Libor Uher a Petr Míl dali Ráztoku v 7:50 hodin.

 
Závod má vysoké tempo

 DSC0353Závodníci nasadili v letošním 4. ročníku Adidas – Continetal Beskydská sedmička neskutečné tempo. První sporťáci jsou o celou hodinu rychlejší než v loňském roce. Vede dvojice Jaroslav Balatka, Pavel Štryncl. Štryncl byl minulý ročník mistrem ČR, jen pro srovnání, Lysou horu loni prošel ve 4 hodiny ráno, nyní prošel vrcholem Lysé hory v 2:51 hodin. Drží se i hobící, Jiří Bubeník, Daniel Štak, kteří byli na Lysé hoře dnes ve 2:24 hodin, loni nejlepší hobíci prošli nejvyšším vrcholem Beskyd ve 3:33 hodin.


Leader závodu Libor Uher, který loňský ročník nedokončil kvůli zranění parťáka, je letos ve dvojici s Petrem Mílem , zatím jsou na 4. místě. Vrcholem Lysé hory prošli ve 3:05 hodin.

Průběžné výsledky http://www.beskydskasedmicka.cz/2013/vysledkovalistina2013

Závodníci už prošli Ráztokou (výsledky do několika minut na webu) a nyní doslova běží na Radhošť.

 
Ze závodu už někteří odstoupili

Kolem třetí hodiny ráno odstoupily ze závodu dva týmy. Jeden přepálil začátek a v druhém týmu si jeden ze závodníků zranil kotník. Po čtvrté hodině ráno našli v základní škole Tyršova útočiště první závodníci, kteří závod vzdali.

Závod je letos hodně rychlý, závodníci ve srovnání s minulým ročníkem zhruba o 45 minut rychlejší tempo. Na občerstvovačkách se zdržují minimálně a zejména sporťáci to tlačí, co to dá.
Závodníci, kteří se drží ve vedení, byli ve 4:25 na Smrku. Teď sestupují na Čeladnou.
 

  

 
Start byl opět grandiozní, proběhla i žádost o ruku před třemi tisíci závodníky

Start eXrtrémního závodu Adidas – Continental Beskydské sedmičky byl opět strhující. Přes tři tisíce závodníků zaplnilo celé náměstí Svobody v Třinci. Z podia jim na cestu popřáli zástupci města Třince, Frenštátu i Ostravice a společnosti Continental. Poté vystoupil na podium mladík z řad závodníků, který před zaplněným náměstím požádal svou partnerku o ruku, řekla Ano. Náměstím se v ten moment ozval bouřlivý potlesk. Pak vystoupil na podium římskokatolický farář Adrian Wykręt, který za závodníky odříkal modlitbu a dal jim na cestu požehnání.

Dakarská Tatra s Karlem Loprasiem, ohnivý ohňostroj, laserové efekty a podmanivá hudba, tak vypadal samotný start, který s obdivem sledovaly i stovky třinečáků. Dav tří tisíc závodníků prošel startovním obloukem během pár minut a poté se náměstí vylidnilo. Závodní se vydali do beskydských vrcholů.

 

 
Vlaky odvezly závodníky do Třince

Přeprava závodníků z Frenštátu do Třince byla bezproblémová. Závodníci se po 18. hodině vydali z náměstí ve Frenštátu na vlakové nádraží, kde postupně nasedali do 16 vagonů. Vyhrávala jim k tomu dechová pohřební kapela a přihlížely tomu desítky místních, kteří se přišli na tuto nezvyklou akci podívat.

První vlak vypravila na trasu starostka Frenštátu Zdeňka Leščišinová a druhý vlak poslal směr Třinec ředitel společnosti Continental Zdeněk Przybyla. Závodníci si cestu vlakem užili a uvítali i novou zastávku v Třinci poblíž náměstí Svobody, odkud závod startoval.

Krátce před devátou hodinou praskalo náměstí ve švech. Závodníci zahájili poslední přípravy před startem, stahovali kolena, mazali nohy, aby zabránili puchýřům a opruzeninám, studovali mapu a dolaďovali poslední detaily.

 

 
Do Frenu se sjíždí tisícovky závodníků

Závodníci se akreditují do závodu. Tělocvična v základní škole Tyršova praskala po 13. hodině ve švech. Akreditace byla v plném proudu. Desítky pořadatelů vydávaly a stále ještě vydává závodníkům tašky se startovními čísly, kartami na cvakací kontroly, stravenkami na teplou polévku, ale také slevovými vouchery od společnosti adidas na nákup sportovního oblečení a samozřejmě s mapou,
která je hodně důležitá :-D.

Mimo to každý závodník dostává svůj vlastní ID čip, který je registrován na jeho jméno. Správnost údajů kontroluje zařízení se smileboxem, takže závodník se ještě před startem vyfotí. Pak to samé učiní v cíli a na památku získá adidas B7 finisher foto.

Novinka - adidas B7 finisher foto - sklízí obrovský úspěch. Závodníci k němu přistupují s nadšením, je vidět, že novinka se chytila. „Je to perfektní, je to sranda, možná, že líp budu vypadat až v cíli,…“ to jsou hlášky u smileboxu.

Někteří závodníci ještě na poslední chvíli dělají změny v týmu, doplňují nové parťáky, protože ten původní se z různých důvodů nemohl dostavit. Mezi závodníky se projevuje i solidarita, jednotlivce, kterým vybouchl parťák, berou do týmu některé dvojčlenné týmy, které se přeregistrovávají na tříčlenné.

Závodníci také hojně využívají stánek NUTREND před akreditací. „Nejvíce jde na dračku stimulant – shleha, vypadá to, že za chvíli doprodáme všechny, které jsme přivezli :-D, hodně se prodává magnes life, proti křečím, a zájem je i o energetické gely ve formě rychlého i pomalého cukru,“ řekla Jana Nosková ze stánku NUTREND.

 

Ti, kteří se zaregistrovali, pokračují na náměstí, kde ve stáncích s občerstvením doplňují tekutiny, nad mapami diskutují o trase a vzájemně si předávají rady, jak závod nejlépe zvládnout.

V 18 hodin se začnou závodníci hromadně přesouvat na vlakové nádraží, odkud je dva vlaky o celkem 16 vagonech na start do Třince.

 
ADIDAS B7 FINISHER PHOTO 2013

Beskydská sedmička je závod, který bolí! Hoodně bolí!! Musí bolet. Kdyby nebolel, nevážili bychom si ho. Ušel by ho i ten, který si to nezaslouží, a to není naším cílem.

Ze závodu si většinou každý odnese nejsilnější zážitky, i když nemusí být vždy příjemné. No, a aby ty vaše vzpomínky na „šílený čundr“ přes Beskydy byly podloženy něčím hmatatelným, přinášíme vám absolutní novinku pro tento ročník.

ADIDAS B7 FINISHER PHOTO :-)

Více informací v článku

Celý článek...
 
KAŽDÝ METR POMÁHÁ

Vážení, informaci k závodu je teď hodně, ale tahle je neméně důležitá.

Život lidí, kteří se pohybují a žijí aktivně, je po všech stránkách kvalitnější než život „peciválů“, kteří sedí doma a žijí cizí životy nekonečným brouzdáním na FCB a sledováním nejrůznějších telenovel a seriálů. A pak je tu ještě jedna skupina lidí, lidí, kteří si způsob života dobrovolně nevybrali, kterým zdravotní stav dovoluje pouze ležet, a i kdyby měli v pokoji televizi, stěží by byli schopni ji sledovat.

B7 se snaží pomoct, a proto je tu náš projekt „KAŽDÝ METR POMÁHÁ“.

Mohl bych vyjmenovat hooodně dlouhý seznam pozitiv extrémního sportu, který nám všem sportování přináší! Každý metr, který uběhneme v tréninku nebo vystoupáme v závodě, nám zcela jistě pomáhá. Máme pevnější zdraví, vyšší sebevědomí, spoustu zážitků,… Těch sbírek kolem nás je mnoho, ale „cosibudemříkat“ - Člověka máloco vyvede z míry.

Nemůžeme a ani nechceme někoho lámat na charitu, ale napíšu vám, jak to udělám já.

Na cestu z Třince do Frenštátu si s sebou vezmu, mimo povinnou výbavu, to, co musím mít, abych „přežil“, a to jsou dvě kolečka navíc. Prvním kolečkem bude placka Centra Bazalka s připevněním na hruď, kterou dostanu v akreditační tašce, a druhým kolečkem bude mince.

Žlutou minci ponesu celý závod s sebou, a pokud se mi jí podaří vynést až na cílovou „beskydskou K2“ s hrdostí ji vhodím do kasičky nahoře. Bude to můj příspěvek řadového závodníka B7 českobudějovické Bazalce. A teprve potom se nechám cvaknout adidas-finishboxem a pokusím se sejít dolů.

Kdyby těch statisticky zhruba 2000 „přeživších“, co pravděpodobně dojdou do cíle, udělalo totéž, nevěřím, že by se nevybralo minimálně to co loni.

Jestli do kasičky vhodíte dvoukorunu, pětikačku nebo „bůra“ záleží jen na Vás. Nevím, kolik se toho vybere, ale jedno vím jistě, budou to „PEKELNĚ VYDŘENÉ A ZDALEKA VYNESENÉ PENÍZE“.

Za závodníky i pořadatele děkuje Libor

 
«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

Strana 1 z 2
GENERÁLNÍ PARTNEŘIadidas


1511


PARTNEŘI

Frenštát pod Radhoštěm


I styleemosGB BATTERIESLEKIAuthor


Nutrend


Nutrend

radegast

 

IBS
www.rajpneu.czFrýdek-Místek


Obec Palkovice


Obec Ostravice

Opavanet


CAESŠkola - Frenštát pod Radhoštěm

Nutrend


SK Valašské království
In agencyKLUB ČESKÝCH TURISTŮ


Mapy Shokart

netbox
zeleny pazit