26. – 28. 8. 2022
Koňská mast BESKYDSKÁ SEDMIČKA
MENUMENU

ALTRA registrace pro 100 jednotlivců!

― Článek k B7 2021Dalším novým partnerem našeho závodu se stává ALTRA.

Připravili jsme letos speciální ALTRA registraci, ve které kromě samotného startovného v závodě získáte také voucher na nákup obuvi značky Altra. Voucher v hodnotě 4 200 Kč lze použít k nákupu bot značky ALTRA na www.FunRun.cz nebo www.Alpitrek.cz. V těchto prodejnách, tj. v Praze a v Příboře, si můžete také boty osobně vyzkoušet. Platnost voucheru je 1.3. až 31. 5. 2021 30. 6. 2021 (prodlouženo). Hodnota voucheru odpovídá ceně nového modelu Altra Lone Peak. Voucher není vázán na jméno, můžete jej darovat nebo se domluvit s někým jiným ;)

Cena této registrace s voucherem je 6 090 Kč (1 890 Kč startovné B7 + 4 200 Kč voucher).

Po zaplacení startovného si svůj kód voucheru budete moci vygenerovat ve změnovém formuláři. Tento formulář zveřejníme na webu cca týden po startu registrace.

Představení značky Altra

Kolik značek si dokázalo vydobýt v běžecké komunitě za teprve dvanáct let své existence takové jméno jako značka Altra? Z domovského Colorada se trailové, silniční i lifestylové modely značky rychle rozšířily do celého světa a získaly si uznávané jméno. Důvod to má prostý – DNA značky je od svého prvopočátku stejný. Nabídnout běžcům extrémně pohodlnou obuv s důrazem na lidskou anatomii. Kvůli tomu je každý model postaven na technologii Altra ZeroDrop™ – rozdíl mezi výškou paty a špičkou je nula – a doplněn technologií Footshape™. Ta maximálně respektuje tvar chodidla a široký tvar špičky dovoluje prstům přirozený pohyb. Díky prostoru, které získají prsty širokým kopytem boty, mohou mnohem lépe pracovat při odrazu i dopadu na zem, zatímco podešev vykryje nerovnosti terénu. Nulový drop obuvi je mnoho studiemi prověřený pro své zdravotní benefity a pro minimalizaci běžeckých zranění. Altra rovněž klade velký důraz na podrážku bot, která je u každého modelu výborně ohebná do všech směrů pro co nejlepší čtení terénu. A protože mužská a dámská anatomie chodidel není stejná, nejsou stejné ani pánské a dámské varianty jednotlivých modelů. Liší se nejen velikostí a váhou, ale rovněž i samotným šitím. Tyto výše zmíněné vlastnosti mají všechny modely bot Altra. Určené pro závodění i pro denní nošení, na asfalt i horské stezky, od sprintu po ultra distance.

Altra Lone Peak

Nejpopulárnější model značky Altra na trhu. Číslo jedna pro nejnáročnější horské ultra závody i několikadenní trekování. Není proto náhoda, že tento model vídáme na nohou vítězů nejtěžších skyrunningových závodu světa. Nulový drop v kombinaci s 25 milimetrovou podešví boty a agresivním vzorkem podrážky TrailClaw™ se postarají o výjimečný pocit z běhu. Použití směsi gum MaxTrac™ na spodní straně podrážky bot zvyšuje přilnavost k povrchu a zaručí vám velice dlouhou životnost. O ochranu plosky nohy je zde postaráno díky vnitřní vložce Stone Guard. Svršek boty je vyroben z rychleschnoucího odolného materiálu Mesh se síťovanou strukturou. Proti nechtěnému vniknutí kamínku do bot slouží na podešvi čtyřbodový systém k uchycení návleků Gaiter Trap™ a neposlední vychytávkou schovanou uvnitř každé boty je speciální otvor, který v případě promočení umožňuje odtok vody. Pokud by i to bylo na rozmary počasí málo, speciální model RSM je určený do těch nejextrémnějších podmínek. Svršek je vyroben z materiálu eVent®, který je stoprocentně voděodolný a nabízí ochranu proti dešti, sněhu i bahnu (Rain-Snow-Mud).