logo B7 MENUMENU

Barča Jíšová přežila krizi na Čertově Mlýně a stala se ženskou vítězkou!„Paráda.” Tak jedním slovem hodnotí letošní Beskydskou sedmičku Barbora Jíšová z Prahy. Aby ne. Mezi ženami neměla v čase 13:42:36 konkurenci a při svém druhém startu na B7, prvním mezi jednotlivci, urvala vítězství. 

„Chtěla jsem to zkusit na vítězství. Samozřejmě jsem moc nevěděla, jak jsou na tom ostatní holky, protože jsem stovku šla jenom dvakrát, takže nemám moc srovnání v těchto dlouhých horských bězích. Věřila jsem ale, že to nějak urvu,” neskrývala Bára s medaili na krku oprávněné ambice. 

„Já jsem od startu začala docela svižně, ale pak jsem toho trošku litovala někde po výběhu na Čertův mlýn, kde jsem toho teda měla úplně plné zuby. Nějak jsem ale zvládla se rozběhnout dál, ale bolelo to dneska snad víc než minule. Loni jsem čekala na parťáka na každé kontrole, takže jsem hodně odpočívala,” ohlédla se vítězka za cestou z Třince do Frenštátu. 

A jak hodnotí proměnlivé počasí, které z noci na první zářijovou sobotu v Beskydech panovalo? „Teplota byla fajn, ale musím říct, že déšť hodně ztížil trasu hlavně v sebězích. Na prvních pěti kopcích byly seběhy opravdu nebezpečné, hodně to klouzalo.”

Přes všechny peripetie Bára s přehledem mezi ženami vyhrála s náskokem téměř padesáti minut. „Moc velké díky patří všem lidem na občerstvovačkách, byli úplně úžasní, bez jediné chybičky. Značení bylo také perfektní na tak dlouhý závod je to neuvěřitelné,” potěšila vítězka organizátory :)