logo B7 MENUMENU

Brigáda B7

― Článek k B7 2022Ahoj účastníci a příznivci B7,

plánujeme v Beskydech velkou B7 brigádu a prosíme, zda se k nám nechcete připojit.

sobotu 24. září vyrazí pořadatelský tým do hor – v různých skupinkách od Javorového po Javorník. Chceme po konci letní turistické sezóny pomoct přírodě a ulehčit ji na frekventovaných trasách od nepořádku. Pod Javorovým bude navíc jedna četa pomáhat s budováním odvodňovacích protierozních kanálků. 

Hned po skončení závodu, někde po pár hodinách, jinde dnech, jsme uklidili veškeré značení i další odpad, který zbyl po některých závodnících. Přesto všichni víme, že úklid na turistických trasách nemá nikdy konce. Bohužel ne každý po sobě zanechává přírodu tak, jak do ní přišel. A proto prosíme, zda se k nám nechcete přidat. 

Princip je úplně jednoduchý: Vyberte si libovolný úsek trasy B7, příp. i jiné turistické trasy v okolí, vemte si pytel na odpadky a svou procházku obohaťte jejich sběrem. V údolích, v místech, kde bývají občerstvovací stanice B7 pak svůj úlovek doneste. Budeme tam v rozmezí 14-16 přebírat váš odpad a hromadně jej svážet. Pokud vám čas nevyhovuje, klidně využijte dostupných sběrných nádob. Nezapomeňte se vyfotit a poslat nám vaše nálezy ;) (zprávou na FB nebo info@beskydskasedmicka.cz)

Díky všem. Pár dní před akcí vám vše ještě připomeneme a upřesníme ;)