logo B7 MENUMENU

Čerstvé dojmy Marka Causidise a Míši Mertové

― Článek k B7 2019Marek Causidis: Na vítězství jsem si věřil

Splněno, muže si říct Marek Causidis (Salomon), který přijel na jubilejní 10. ročník B7 s jasným cílem vyhrát.

„Rozhodl jsem se až na poslední chvíli, že poběžím,“ přiznává historicky první vítěz premiérové kategorie jednotlivců. Extrémní porci 101,5 kilometrů zvládl ve fantastickém čase 11:17:31!

„Já jsem si na závod hodně věřil. Cítil jsem se strašně dobře fyzicky i psychicky. Od začátku jsem si šel za tím, že ten závod vyhraji v traťovém rekordu,“ řekl v cíli absolutní vítěz B7 a Mistr ČR v Ultra Sky 2019.

Přestože byl  Marek Causidis s náskokem sedmnácti minut ve Frenštátě první, věřil, že se mu podaří finální čas dostat pod 11 hodin. „Kdyby se nešlo u Bezruče až dolů, tak by mi to vyšlo,  jak jsem si to naplánoval. Bylo to o nějakých 200 výškových metrů dolů a pak zase nahoru, což ve výsledku dalo těch 20 minut navíc. Jsem ale strašně spokojený. Chtěl jsem Sky Runningový titul, o to mi šlo.“ Větší krizi vítěz na trase neměl, jen by uvítal o něco málo chladnější počasí.

Kromě kvalitní konkurence si Marek Causidis pochvaloval také značení tratě. „Letos je desátý ročník B7 a konečně bylo perfektně připravené. To bych chtěl vyzdvihnout. Není nic lepšího, než to, že závodník běží a vidí, že pořád je správně na trati a nemusí přemýšlet o tom, že je někde blbě,“  těšilo ho.

Na závěr přiznal, že někteří jeho soupeři byli na startu z jeho přítomnosti dost překvapení. Definitivní rozhodnutí postavit se na start v Třinci přišlo až v den závodu. „Možná jsem někomu nahlodal psychiku hned na startu, což ale nebylo úplně v plánu. Od začátku jsem si běžel svoje a věděl jsem, že pokud se mi nic nestane, tak závod vyhraji.“ A vyhrál.

Michaela Mertová: Z Radhoště už to bylo hodně na morál

Ani čtyři pády v první polovině závodu nedokázaly zlomit Michaelu Mertovou (Stefko running team) a úžasný výkonem si doběhla pro prvenství na B7 v ženské kategorii jednotlivců (14:25:23) a stala se Mistryní ČR v Ultra Sky 2019.

„Od začátku se mi šlo dobře, vadilo mi ale počasí, protože bylo strašné dusno. Podmínky jsme měli ale všichni závodníci stejné,“ rozpovídala se v cíli šťastná vítězka. Samotný závěr stokilometrové extrémní poutě už byl zejména o její psychické odolnosti. „Z Radhoště už to bylo hodně na morál,“ přiznala Michaela. Krušné chvíle ale zažívala ještě během noci. „Měla jsem čtyři pády, všechny před Lysou horou, ale mám jen odřeniny a odnesl to displej hodinek.“

Nakonec si doběhla při svém prvním startu na B7 pro příčku nejvyšší. „Klobou dolů všech organizátorům a dobrovolníkům, protože tak velký závod a tak perfektně zorganizovaný, top je super.  Myslím že ti, kteří znají trať, mají velkou výhodu. Umí pracovat s terénem, ví kde se může zrychlit, mají přehled, co bude za dalším kopcem,“ řekla Michaela Mertová na závěr.