logo B7 MENUMENU

Dokument o B7 bude mít v prosinci předpremiéru!

― Článek k B7 2020Po třech letech práce dokončili tři nezávislí filmaři dokumentární film „Beskydská sedmička: 95 kilometrů, které ti změní život“ Předpremiéra dokumentu se uskuteční 7. 12. od 16:00 ve WoodAreně v obci Ostravice.

Režisér Radim Grzybek, kameraman Aleš Nenička a producent Lukáš Havránek společně s produkcí filmu LANDSCAPE Films s.r.o., začali na díle pracovat už v roce 2016. Až v roce 2019 však úspěšná crowdfoundingová kampaň na platformě Startovač umožnila jeho dokončení. Ačkoli nikdo z dokumentaristů není členem organizátorského týmu samotného závodu, byla to opakovaná osobní zkušenost, která je přivedla k myšlence natočení celovečerního dokumentu v aktuální stopáži 52min. Samotný dokument se natáčel ve dvou ročnících: krom letošního ročníku také v deštivém roce 2017, ve kterém celý závod natáčelo dokonce 7 kameramanů. Dokument však v sobě obsahuje záběry i z dalších ročníků. Stěžejní část tvoří rozhovory se samotnými účastníky na trati, i v cíli. K historii závodu se v dokumentu také vyjadřuje organizátorský tým v čele se zakladatelem závodu Liborem Uhrem.

Dokumentaristé své dílo budou přihlašovat i na outdoorové a cestovatelské festivaly, na kterých už v minulosti slavili se svými snímky úspěch, např. když Aleš Nenička získal 1.místo na Mezinárodním festivalu outdoorových filmů v kategorii horolezecký film za snímek Sevřené hrdlo na Gerlachu.

Kdy: 7.12.2019 od 16.00 (promítání od 17.00)

Kde: WoodArena, areál Na Pile v Ostravici, Ostravice 292

Událost předpremiéry na FB: https://www.facebook.com/events/2191617971098813/

Lístky lze zakoupit zde: https://goout.net/cs/listky/predpremiera-dokumentu-beskydskasedmicka-95-kilometru-ktere-ti-zmenizivot/xbkf/

FB stránka samotného dokumentu: https://www.facebook.com/dokumentB7/