logo B7 MENUMENU

Dopravní kolaps – příští rok určitě jinak

― Článek k B7 2021Mít za sebou 12. úspěšných ročníků Beskydské sedmičky by nikdy nebylo možné bez výborné spolupráce se zástupci všech obcí, kterými závod prochází a mimořádného pochopení lidí, kteří v nich žijí. Tedy bez Vás.

Velice nás proto mrzí, že i přes opakované prosby z řad organizátorů směrem k závodníkům využívajících během B7 podpůrné týmu (supporty), aby dodržovali všechna pravidla silničního provozu a jasně nastavená pravidla B7, došlo na občerstvovacích stanicích v mnoha případech k neuposlechnutí i ignoraci pořadatelských apelů a vozidla podpůrných týmů zcela zablokovala dopravu v dotyčných obcích – zejména v Řece, Krásné,  Malenovicích a Čeladné a způsobili dopravní kolaps.

Nezodpovědné chování podpůrných týmů sklidilo oprávněnou kritiku nejen od pořadatelů, ale zejména od místních, přitom jsou to právě oni prostřednictvím svých zástupců ve vedení obcí, díky kterým můžeme Beskydskou sedmičku pro vás všechny každoročně připravit.

Tímto se pořadatelé Beskydské sedmičky v čele s ředitelem závodu Liborem Uhrem všem lidem v obcích Řeka, Krásná, Malenovice a Čeladná upřímně omlouvají za způsobené komplikace s příslibem, že se situace již v dalších ročnících nebude opakovat.

Tato situace bude mít 100% dopad na pravidla závodu pro příští rok. Variant je více: povolení podpory pouze na Ostravici či na vybraných kontrolních bodech, noční uzavírky údolí pro silniční dopravu nebo úplný zákaz podpory. Změny mohou nastat i v organizaci startu, která má vliv na kumulaci nebo naopak roztažení lidí po trase.