logo B7 MENUMENU

Jaká bude B7 v „covidovém“ režimu?

― Článek k B7 2020Ahoj účastníci letošní Beskydské sedmičky!

Přinášíme aktuální informace k 11. ročníku, který, zdá se, bude hodně specifický. Děláme vše pro to, aby akce proběhla a vy jste si mohli užít beskydských stezek, cestiček, stoupání, klesání, údolí i horských vrcholů. Nedávno byl v našem kraji znovu zpřísněn „covidový režim“. Po pravdě už od jara počítáme s variantou určitých omezení. Teď však doufáme, že do konce srpna se přísný limit (100 osob na akci) opět uvolní. Máme připravené varianty šesti startovních vln po 500 lidech a tří vln po 1000 lidech. Obě tyto varianty znamenají rozdělení akreditace a startu pro jednotlivé skupiny s hodinovými rozestupy (jednotlivci startují poslední). To samozřejmě přidává časové nároky na občerstvovačky, cílový prostor a mnoho dalších návazností. To už je ale náš problém a intenzivně jej řešíme.

Ovšem pomalu se chystáme i na variantu pro akce do 100 lidí. V tomto případě by B7 proběhla jako časovka. Žádný hromadný start, jen akreditace, pípneš si v pátek a jdeš.


Doufáme, že už brzy budeme moci přinést další upřesňující informace. Omlouváme se, že je jich teď poměrně málo, ale situace je bezprecedentní a neuvěřitelně dynamická :( Jednáme s úřady, hygienou a dalšími institucemi. Přizpůsobujeme se podmínkám a nechceme letos nechat B7 padnout. Vy si v klidu trénujte a užívejte pohybu nejen v horách ;)