logo B7 MENUMENU

Jak bude probíhat měření? Letos nás čeká zdvojená časomíra

― Článek k B7 2022Ahoj účastníci letošního ročníku B7,

rozhodli jsme se vylepšit systém časomíry, a tak přicházíme s novinkou – zdvojeným měřením. Každý závodník na sobě ponese dva čipy pro měření.

Čip A, znáte z minulých let, je nedílnou součástí ID pásky – náramku. Každému členu týmu bude zapůjčen čip pro záznam průchodů vrcholů, při akreditaci bude vybírána záloha 100 Kč za čip. Po odevzdání čipu (na náměstí ve Frenštátě p. Radhoštěm) bude záloha vrácena. Čip bude snímat dodržování trasy B7 a průchody všemi povinným kontrolami. Závodník musí aktivně (tedy každý závodník sám) přiložit čip ke snímacímu zařízení (krabičce).

Jednorázový čip B, umístěný na zadní části startovního čísla pod pěnovkou, bude měřit čas na trati. Startovní číslo musí být viditelně a vodorovně umístěno a připevněno zicherkami – ideálně na batohu a NESMÍ BÝT PŘEHÝBÁNO!, hrozí zničení a nefunkčnost měřícího čipu. Startovní číslo i s čipem po závodě zůstává závodníkům.

Tyto čipy B snímají závodníka automaticky na „průběhovém“ koberci. Modré koberce v šířce cca 5 metrů budou na bocích označeny žlutými kužely (neobíhejte je vedle ;) ).

Čelo závodu živě na mapě

Prvních 100 týmů na trase, tedy kompletní čelo závodu, ponese od Ostravice až do cíle malý GPS tracker velikosti zápalkové krabičky. Na webových stránkách B7 pak najdete mapu, kde bude možnost tyto nejrychlejší týmy sledovat on-line v reálném čase. Uvidíte, kde se pohybují, jaké jsou mezi nimi rozestupy a snáz odhadnete, kdy zhruba dorazí do cíle ve Frenštátě. Tracker bude moci být umístěn kdekoliv v batohu, v ledvince, v kapse. Dvojice dostane vždy jen jeden tracker. Odevzdáván bude opět v cíli ve Frenštátě.

Vzhledem k tomu, že tento online mapový výstup zažije na B7 premiéru, berme jej jako beta verzi, kterou letos zejména pořádně otestujeme a prosíme o shovívavost, kdyby něco nefungovalo. Je to jen nadstandardní doplněk k oficiálním výsledkům ;)