logo B7 MENUMENU

Miloš Škorpil: Netušil jsem, že je trať až tak těžká

― Článek k B7 2019Slavící B7 přilákala řadu známých jmen ze sportovního prostředí. Přes devadesát kilometrů dlouhý přechod Beskyd se poprvé, ve čtyřiašedesáti letech, rozhodl zdolat Miloš Škorpil, ultramaratonec, propagátor a trenér běhu.

„Na B7 mě dohnalo to, že mému parťákovi Bobovi odpadl parťák z loňského roku, tak jsem mu řekl,  že bychom to mohli letos zkusit spolu,“ objasnil svou cestu do severovýchodního koutu republiky. Bob, pravým jménem Bohuslav Komín, neprotestoval a vznikl tak tým se startovní číslem 268 a názvem Běžecká škola. „Věděl jsem co B7 je, ale upřímně jsem vůbec neměl tušení, jak ta trať je těžká. Já neumím běhat z kopce po šutrech, to byl pro mě asi největší problém,“ pokračuje Miloš Škorpil, který musel na trase bojovat se dvěma krizemi. 

„První byla na patnáctém kilometru po dvou úvodních kopcích, kdy jsem byl úplně vyždímaný. Nebyla na mě nit suchá. Další krize pak byla na Smrku, tam jsem také dobře vykvetl,“ řekl už s úsměvem v cíli, kde u týmu Běžecká škola svítil čas 21:23:08.

A jak hodnotí legendární běžec legendární závod? „Ta trať je opravdu krásná. Říkali jsem si, že ten, co vyhrál jednotlivce, si to moc neužil, protože nic neviděl. My jsme se mohli koukat a příroda je tady překrásná,“ neskrýval Miloš Škorpil nadšení a zda bude na startu v Třinci i příští rok odpověděl: „Zatím říkám poprvé a naposledy, ale uvidíme.“