1. – 3. 9. 2023
BESKYDSKÁ SEDMIČKA
MENUMENU

Mix zážitků z letošní B7

― Článek k B7 2019Nevyzpytatelné počasí roztrhalo plány na zdolání cíle B7 sympatickým dívkám Márii a Zuzaně z týmu Mango.

„Lekly jsme se bouřky, která nás zastihla pod Čertovým mlýnem. Byly jsme rozhodnuté, že to dojdeme, cítily jsme se dobře, ale té bouřky jsme se bály,“ přiznala v neděli na prosluněném frenštátském náměstí Mária ze Slovenska. Na startu v Třinci stály letos potřetí a s odstupem času obě závodníce jejich rozhodnutí mrzí. „Řešilo to více lidí, telefonovali s někým z horské služby. Odešly jsme a potom se to samozřejmě rozpadlo,“ doplnila Zuzka.

Zklamání je možná o to větší, že obě dívky doprovázela, až do krizového okamžiku, skvělá kondice. „Největší únava byla, když začalo svítat. Chtělo se nám trochu spát, ale jinak nás nic extra nebolelo. Na cíl jsme si věřily,“ potvrdily.

David a David. Dva pánové z Kladna vyrazili v závěru prázdnin přes celou republiku, aby si poprvé v životě vyzkoušeli nástrahy extrémní Beskydské sedmičky. 

„My jsme měli premiéru a šlo nám to,“ pochvaloval si tým AC Teplo Kladno. Na trase předbíhali jedno závodníka za druhým a dokonce se jejich putování obešlo bez krize. Není tak překvapením, že ve Frenštátě byla na dvojici znát velká spokojenost a pohoda. „Organizátorsky to bylo výborné, počasí také. Občerstvovačky byly skvělé, to jsme ani nečekali že budou tak dobré. Za mě má každopádně B7 jedna plus,“ zhodnotil závod jeden z Davidů.