logo B7 MENUMENU

Ohlasy vítězů B7 2020

― Článek k B7 2020Vítěz Zdeněk Hruška

Běželo se mi parádně. Měl jsem sice nějaké krize, ale to je asi normální. Chvilkami jsem měl strach, že se někde Standa Najvert vynoří za stromem, ale nestalo se to. Jsem samozřejmě rád, že jsem to takto zaběhl, Beskydská sedmička je velký závod a dneska myslím, že se mi to povedlo.

Nějak jsem letošní B7 ze začátku moc neřešil, protože nikdo nevěděl, jestli se uspořádá nebo ne. Když ale bylo jisté, že bude, tak jsem si řekl, že nějakou šanci bych mohl mít. Rozhodně jsem to chtěl zkusit a musím říct, že jsem to rozběhl jako blázen.

Nejsložitější bylo, že jsem neznal své soupeře tentokrát, což je nevýhoda intervalového startu. Na druhou stranu jsme s klukama strartovali přibližně ve stejnou dobu, tak jsem tušil, od koho můžu očekávat nebezpečí, ale ještě ve Frenštátě jsem se rozhlížel, jestli za mnou není Standa Najvert. Musím říct, že Matěj Beneš velice příjemně překvapil. Závodil jsem především hodně sám se sebou.

Druhý Stanislav Najvert

Bylo to pro mě letos těžké. Nějak mi odešly nohy, více než normálně, takže jsem se trošku trápil.

Třetí Matěj Beneš

Šel jsem v tátových šlépějích a vylepšil jsem náš rodinný rekord. Táta absolvoval Beskydskou sedmičkou několikrát a dneska mi dělal support, podporoval mě na občerstvovačkách, za což mu chci poděkovat. Pro mě je B7 úplně ikonický závod, tak pokud budu zdravý, určitě se zase na startu objevím. Do závodu jsem šel s tím, že začnu trochu pomaleji, protože jsem jeden ultra už zkoušel a ten nedopadl vůbec dobře, protože jsem to přepálil. Šel jsem tentokrát volněji a celou B7 jsem prošel bez krize.

První dvojice Kamil Bezděk – Marek Novotný

Marek Novotný: Moc děkujeme našim rodinám za maximální podporu a že jsou tady. Je to vždycky obrovský zážitek, který stojí za to vždycky zopakovat.

Nám to funguje naprosto senzačně, my se nehádáme když běžíme. Přijde mni, že když mám krizi já, parťák mě podrží a naopak. Fakt si závod ohromně užíváme, jsme pozitivně nalazeni

Kamil Bezděk: Já bych chtěl pogratulovat Standovi Najvertovi a poděkovat mu, protože kdyby nezávodil za jednotlivce, tak jsme první nebyli.