logo B7 MENUMENU

Přehled předstartovních informacíStart se blíží! Přinášíme komplexní přehled informací, které byste měli před startem B7 2023 znát ;)

Téměř vše podstatné najdete v PRAVIDLECH a PROPOZICÍCH.

KDY A KDE SE STARTUJE?

Hromadný start je v pátek z atletického stadionu na ul. Tyršově ve 21:45. Časový limit pro absolvování závodu je 29 hodin, tedy do 02:45 v neděli. Jednotlivci i dvojice startují dohromady.

AKREDITACE

V Třinci v hale STARS od 12:00 do 21:00.

Změny v registraci lze provádět tamtéž za poplatek 500 Kč.

DOPRAVNÍ OMEZENÍ PRO SUPPORT

V některých údolích váš doprovod stejně jako loni nezaparkuje: Dopravní omezení v průběhu B7

AUTOBUSY Z FRENŠTÁTU, PARKOVÁNÍ, ÚSCHOVNA A NOCLEH

Vše je rozepsáno v tomto článku: Převoz závodníků, parkování, úschova zavazadel, nocleh v cílovém městě

TRASA ZÁVODU

Mapu a rozpis časových bran najdete v sekci Trasa závodu

JAK BUDE ZNAČENA TRASA?

V terénu najdete zavěšeny 30cm pásky ve fluorescenční oranžové či zelené barvě, součástí je reflexní proužek. Na křižovatkách pak A4 cedule B7 s reflexem a šipkou. V některých místech kolem občerstvovacích stanic či vrcholů mohou být vypáskované koridory pro průchod.

MĚŘENÍ A MĚŘÍCÍ ČIPY

V roce 2023 dochází ke změně měřící technologie, kdy všechny kontrolní stanoviště zvládneme odbavit bez nutnosti „pípání“ na krabičky. Na checkpointech budou instalovány měřící koberce, přes které je potřeba projít/proběhnout.

Měřící čip bude nově umístěn na tzv. malém startovním čísle – toto číslo musí být umístěno na přední straně závodníka (vhodné pozice viz foto) a NIKDO jej nesmíte ztratit, jinak nebude možné změřit váš čas. Číslo musí být viditelně připnuté (spínací špendlíky dostante v tašce). Pod vrstvami propoceného oblečení nemusí měření správně fungovat, takže pokud byste měli číslo na triku a na něm bundu, vždy si ji při průchodu koberců rozepněte, vyhrněte či sundejte, ať číslo vidíme.

Malé startovní číslo bude vydáváno oproti záloze 100 Kč (prosím, mějte u akreditace přesně jednu stokorunovovu bankovku) a bude také sloužit pro evidenci vydaných polévek v Ostravici a na Pustevnách.

Každý závodník obdrží také tzv. velké startovní číslo, které si umístí na záda či batoh. Toto číslo vám zůstává po závodě na památku a nemusíte jej vracet.

CO SE STANE, KDYŽ VZDÁM ZÁVOD?

Je nutno dostat se na místa svozu tj. Morávka, Krásná, Ostravice, Čeladná, odkud budou připraveny svozové autobusy do Frenštátu, příp. využít vlastní dopravu. Zálohu za malé startovní číslo s čipem budeme vracet na náměstí ve Frenštátu.

POVINNÁ VÝBAVA

Raději donekonečna opakujeme, aby vám to zbytečně nezkazilo závod.

  1. na startu závodu nabitý a funkční telefon (během závodu není možno telefony dobíjet např. na občerstvovacích stanicích) a také nepromokavý obal na telefon
  2. náhradní čelovka 1 kus na osobu! (tedy každý závodník musí mít 2 čelovky)
  3. vlastní kelímek nebo láhev s širokým hrdlem
  4. NRC alufolie, která zabraňuje podchlazení
  5. pytlík na odpadky – odpadkové koše budou pouze v údolích
  6. mít u sebe průkaz totožnosti (OP, ŘP) a ideálně také kartičku zdravotní pojišťovny

SBÍRKA KAŽDÝ METR POMÁHÁ

V cíli budete mít, stejně jako každý rok, možnost podpořit dobročinnou sbírku. Letos předáme dary Centru Kaňka.