logo B7 MENUMENU

Překonáme loňský rekord vybraných peněz na dobročinnou sbírku?

― Článek k B7 2022Byl to zázrak! Tak hodnotí loňský rekordní výtěžek tradiční charitativní akce na B7 Každý metr Pomáhá Šárka Francírková, ředitelka organizace ŠAFRÁN dětem o.p.s., která spolu se svým úžasným týmem vítala všechny účastníky v cíli na vrcholu K2. Nejen jim se závodníci i fanoušci závodu odvděčili tím nejlepším možným způsobem. Do zapečetěné urny naházeli mince a bankovky v hodnotě více než 270 tisíc korun. Překonáme letos tento rekord?

„Finanční výtěžek z loňské B7 jsme rozdělili na tři hromádky, peníze putovaly a stále putují do 3 regionů a center – v Praze, Středočeském i Plzeňském kraji, aby co nejvíce posloužil dětem a rodinám. V současné chvíli se stále dotváří léčivé prostředí pro tři centra pro děti a rodiny. S tímto pokladem z Beskyd nakládáme velmi svědomitě, skoro by se dalo říct, že na něm trochu sedíme. Než pustíme korunu, několikrát ji protočíme a přemýšlíme, co přinese nejvíce užitku pro druhého,” říká s úsměvem ředitelka partnerské organizace ŠAFRÁN dětem.

„Upřímně? Vůbec ne,” reagovala Šárka Francírková na otázku, zda očekávala, že se podaří vybrat přes 270 tisíc korun. „Zní to jako klišé, ale naučila jsem se neočekávat. Byla jsem připravená se radovat z každého daru, tak jako v životě. Byla to krásná lekce naučit se přijímat. Ještě jednou děkujeme.”

A co říká Šárka Francírková na loňskou atmosféru? „Ta byla kouzelná a to doslova. Síla, energie, opravdovost a lidskost. To vše prožité v blízkosti s velikým množstvím lidí. Byla to velmi vzácná atmosféra.”

Letošní štafetu vítání závodníků v cíli na K2 přebírá tým Centra Bazalka, který dorazí na náměstí do Frenštátu pod Radhoštěm až z jižních Čech. Tato organizace pomáhá dětem s těžkým vrozeným kombinovaným postižením a jejich rodičům a každá darovaná koruna opět poputuje na dobrou věc.

Pojďme proto opět naplnit charitativní kasičku v cíli závodu a pokusit se překonat ještě před nedávnem další neuvěřitelný limit Beskydské sedmičky. Nejen Šárka Francírková ví, že je to v silách fanoušků a účastníků extrémního přechodu Beskyd a všem vzkazuje: „Milí přátelé B7, doufám, že jste se dobře připravili a užijete si svou cestu. A když budete mít chuť, sílu a nadbytek podpořit na konci vaší cesty Centrum Bazalka, věřím, že se budou zase dít zázraky.”

My také ;)