27. – 29. 8. 2021
Koňská mast BESKYDSKÁ SEDMIČKA
MENUMENU
           

Připravujeme novou akci! Přijďte si zaběhat na FM SPORTFEST!


Severovýchodní kout České republiky letos zažije svou pravou beskydskou olympiádu. Pořadatelský tým okolo Libora Uhra (B7, LH24), ve spolupráci s městem Frýdek-Místek, pořádá ojedinělou multisportovní akci s názvem  FMsportFEST 2019, která se uskuteční 15. a 16. června 2019 u přehrady Olešná a v jejím okolí. Pestrá škála sportovních disciplín bude vhodná jak pro profesionální sportovce, tak pro ryzí amatéry i rodiny s dětmi.

„Olešnou děláme již poosmé a osobně mi vadilo, že jsme celý areál od pátku až do neděle jednostraně zablokovali jen bruslařům (in-line) a další sportovci už se nemohli zúčastnit. Vždyť přehrada i její široké okolí přímo vybízí k pestřejšímu sportovnímu vyžití,” poodhaluje Libor Uher, kde se vzala původní myšlenka multisportovního víkendu. „Baví nás dělat akce, kde se „najde a vyřádí“ opravdu každý!“ připomíná dále.

Výsledkem několika měsíční intenzivní práce pořadatelů je rozšíření červnové akce na pět sportovních disciplín. „K tradičním kolečkovým bruslím a horským kolům letos přibude nově i běh, triatlon a koloběžky,“ vyjmenoval kompletní seznam disciplín Libor Uher. V malebném podhůří Beskyd organizátoři připraví jak krátké tratě s pevnou distancí (běh, kolo, plavání), tak i jeden ultra triatlon a dvě 24hodinovky (MTB PH24hod a Inline24hod). Festival pak uzavřou v neděli dětské in-line a hobby koloběžky závody. „Červnový „jídelníček“ na Olešné je opravdu velmi pestrý,“ dodává s úsměvem ředitel závodu.

Mimořádnou výzvou bude pro mnohé účastníky premiérový XTRI triatlon GRIZZLYMAN 2019 s úctyhodnými parametry – 3,8 km plavání v přehradě Olešná, 205 km na kole – tato etapa triatlonu závodníky zavede až na Slovensko a závěrečný 42,5 km dlouhý běh z Ostravice přes Lysou horu až do Frýdku Místku.

Generálním partnerem sportovního festivalu FMsportFEST je město Frýdek-Místek. „Tak velká, logisticky náročná akce se v dnešní době v žádném případě nedá pořádat bez spolupráce s frýdeckomísteckým magistrátem, který sport ve městě výrazně a dlouhodobě podporuje. Jen díky této spolupráci jsme mohli o sportovní akci v takovém rozsahu vůbec uvažovat,” zdůraznil Libor Uher.  Již nyní se mohou zájemci o startovní číslo na FMsportFESTu registrovat  na oficiálních internetových stránkách akce www.fmsportfest.cz