logo B7 MENUMENU

PRŮBĚŽNÉ ZPRAVODAJSTVÍ 2018


Milí závodníci, fanoušci, partneři, pořadatelé! Letošní „sedmička“ je za námi. Děkujeme každému z vás za podíl na této akci. Malé i velké příběhy jste psali právě vy a ten celek je úžasný. Díky vám má B7 daleký přesah nad rámec běžné sportovní akce. Silné zážitky z tohoto víkendu už vám nikdo nevezme 

Za rok se máte na co těšit, to vám slibujeme!

TÝM B7

 

neděle | 08:45

Koncert i ceremoniál se vám pokusíme přenést také online. Video bude dostupné zde: https://youtu.be/RGZ6oLTJ93k

neděle | 08:00

Dobré ráno z Frenštátu! Náměstí se opět probouzí k životu. Vše se připravuje na koncert kapely TinG (9:30) a závěrečný slavnostní ceremoniál.

neděle | 03:00

Konec! Už ani jedno pípnutí! Počet účastníků, kteří se dostali do cíle je definitivně uzavřen. Předběžně, neoficiálně, registrujeme 1079 úspěšných týmů (2 084 závodníků).

sobota | 23:00

Poslední čtyři hodiny před limitem už do cíle neproudí davy. Každý kdo teď přichází, má za sebou minimálně 25 hodinovou pouť skrz masiv Beskyd. Všichni jsou promoklí a vyčerpaní. Dešti se v horách nedalo vyhnout. Máme informace, že sestup z posledního kopce, v serpentinkách Javorníku, ho se proměnil v očistec. Bláto, kluzké kameny… Navíc teď po tmě. B7 je však horský závod a naši účastníci musí ustát i tyto vrtochy přírody.

sobota | 21:00

Prudká bouře právě přepadla Frenštát a okolní hory. Kdo dosud nedošel do cíle, zažívá extrémní „slejvák“! Naštěstí by to mělo brzy přejít do normálního deště a jedeme dál…

sobota | 20:00

Zasloužená odměna

Čepované pivo na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm si užívá tým Relax. Ženská polovička týmu Zuzana Karpianusová hodnotí uplynulé závodní hodiny s úsměvem . „Já jsem poprvé doběhla za světla, takže jsem naprosto spokojená,“ raduje se. Mužská část týmu jen souhlasně přikyvuje. „Jsme maximálně spokojeni,“ ohodnotí stručně svou čtvrtou Beskydskou sedmičku Jan Kejšar. Co dodat. Prostě paráda.

sobota | 19:30

Po loňském propršeném ročníku si ve Frenštátě p. R. užíváme tu pravou B7 atmosféru! Muzika, rozhovory s finišujícími účastníky, vtípky moderátorů… V tuto chvíli už do cíle míří jeden tým za druhým, náměstí je zcela zaplněné a mísí se zde unavené výrazy s nadšenými úsměvy. Mnoho závodníků volí alespoň jedno oslavné pivo, fronta je i u kávy :)

sobota | 18:30

Oslovili jsme další finishery: Bolest vs. euforie  (SIAD TEAM)

„Šli jsme letos počtvrté a konkrétně pro mě, to byl nejtěžší ročník. Od Lysé hory mi začalo píchat v koleně a musel jsem se trápit a dojít do cíle přes bolesti. Chtěli jsme letošní ročník zvládnout pod dvacet hodin a to se nakonec podařilo.“ Takto se protrápil do cíle B7 Jiří Mitura. Druhý člen týmu si naopak náročný závod maximálně užil. „Beskydská sedmička byla letos na jedničku. Neměl jsem vůbec žádnou krizi, prostě paráda,“ neskrýval spokojenost Roman Zezulka. Oba mají ale už dnes jasno o Beskydské sedmičce v roce 2019. „Příští rok na jubilejní ročník určitě vyrazíme.“

sobota | 18:00

Každý metr pomáhá

Institut Bazální stimulace je již tradičně partnerem a garantem charitativní akce Každý metr pomáhá.  Závodníci jsou v cíli na náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm odměněni jedinečnou ručně vyráběnou klíčenkou s medailí. Všechny vyrobily těžce postižené ženy ze slovenského střediska TAU Turie a výtěžek z finanční sbírky na B7 putuje právě zde. Přispět středisku mohou závodníci, pořadatelé a v neposlední řadě i fanoušci. Stačí během závodního víkendu vyšlápnout schody na symbolickou K2 na frenštátském náměstí Míru, na jejímž vrcholu je kasička na peněžní dary.

sobota | 16:30

Vybrali jsme si náhodný tým (Roman Skibinski a Radek Bielesz) z davu a zeptali se na dojmy ze závodů:

„Beskydská sedmička byla absolutně skvělá. Šli jsme ji poprvé a jsme moc spokojeni,“ zhodnotil B7 Radek Bielesz. „První plán byl ji vůbec dojít a pak, že ji dáme pod dvacet hodin a to se podařilo,“ pochvaluje se i jeho parťák. „Beskydská sedmička je super! Děkujeme,“ loučí se oba s letošním ročníkem.

sobota | 16:00

U zdravotníků zatím klid. „Závodníci hodně padají, takže hodně ošetřujeme odřeniny. Ale jinak zatím nic vážného. Myslím si, že teprve to přijde, jak budou docházet výkonnostně slabší závodníci,“ hodnotí aktuální situaci zdravotník Hynek Mičulka.

sobota | 15:00

Letos máme po trase opět trojici fotografů! Zatím se k nám dostávají jen malé ochutnávky, ale začátkem týdne pro vás budou připravené plnotučné fotogalerie :) Kromě tradičních „foťáků“ Lukiho Podoláka a Kuby Stryka se do Beskyd vydal i Honza Dvořáček (Trailrun.cz) a tady je jeho pár momentek.

sobota | 14:00

Zatímco ve Frenštátě vládne pohodová atmosféra, občasně svítí slunce a v cíli se objevují spokojení závodníci, na horských stezkách v Beskydech zuří tuhý boj s tratí, vlastním tělem i odhodláním dokončit B7! V horách navíc před chvíli zuřila bouře a téměř všude kromě závěru trati pršelo.

sobota | 13:00

Nejlepší MIX roku 2018: Kaleta René a Tekeliová Linda (14:20:09)

Nejlepší ŽENY roku 2018: Barbora Macurová a Petra Macurová (14:55:55)

sobota | 12:00

Několik desítek dvojic už nám proběhlo cílovou pyramidou, ale většina závodníků je rozeseta od Lysé hory přes Smrk, Čertův Mlýn, Radhošť, zkrátka přes celé Beskydy. Čeká je ještě notná porce námahy. Magnet v podobě cílového pípnutí, převzetí šerpy a náramku je však žene přes kopce dál. Čas na absolvování B7 mají až do 3:00 ráno.

sobota | 11:00

První dva týmy už si užívají pohody v cílovém prostoru :) Druhé místo nakonec vybojovali loni třetí Kamil Bezděk a Marek Novotný.

sobota | 10:05

Stanislav Najvert a Jan Zemaník se stali Mistry ČR v horském maratonu dvojic! Na náměstí Míru ve Frenštátě p. R. je vítal hlasitý potlesk. Pro Standu je to již 4. vítězství a navíc 3. v řadě!

sobota | 8:45

První tým už je na Pinduli!

sobota | 08:00

Zprovoznili jsme další video stream z trati: https://youtu.be/AHvcF0B_Svohttps://www.youtube.com/watch?v=0sQ3JQmw5aU

sobota | 07:00

Dobré ráno z Lysé hory!

sobota | 00:30

Morávkou už proběhlo asi 10 týmů. Jako první se k vrcholu Travný vydali Bezděk s Novotným. Další dvojice však byly v těsném závěsu. Čeká nás zajímavý závod.

pátek | 23:15

V Řece máme první týmy! Čelo závodu je zatím pohromadě. Většina bez občerstvení míří rovnou sjezdovkou nahoru. Čeká je výstup na Ropici.

pátek | 22:15

Úvodní kolečko po atletickém stadionu už mají závodnici za sebou a čelo se již blíží k sjezdovce v Oldřichovicích.

pátek | 22:00

Odstartováno!!! 3 000 závodníků a závodnic už ukrajují metry do cíle, čeká je jich 95 000… Ještě před startem došlo na požehnání faráře, českou státní hymnu a překvapení v podobě krátkého motivačního vystoupení kapely Mirai!

pátek | 21:00

Veškeré dění se nyní soustředí na atletický stadion odkud ve 22:00 odstartuje 9. ročník Renault-Contitnental Beskydské sedmičky. Na pódiu se postupně vystřídají Libor Uher, zástupci obcí a měst, jimiž závod prochází a také partneři. Připraveno je i překvapení! Start by měl doprovázet ohňostroj.

pátek | 20:00

Nezapomeňte si nás přidat také na Instagramu: https://www.instagram.com/beskydskasedmicka/

pátek | 19:45

Připravili jsme pro vás online video přenos ze startu závodu! Sledujte na Kamera 1 a Kamera 2

pátek | 19:00

A takhle to dnes vypadá u akreditace

pátek | 18:30

Napětí stoupá! Akreditační hala se začíná plnit a začátek závodu už je opravdu blízko! Letos nás čeká premiéra startu, který proběhne na atletickém stadionu. Na všechny čeká jeden okruh po atletické dráze, pak už vzhůru do hor…

pátek | 15:30

Jak můžete trávit váš čas po akreditaci týmu?

V prostorách sportovní haly, ve které probíhá akreditace se nachází sportovní bar, který vám nabízí něco na posilněnou –např. kávu, nealko, rychlé občerstvení. Další restaurace se nachází vedle recepce ve sportovním komplexu, a je zde také krytý bazén a sauna. Vedle atletického stadionu najdete letní koupaliště, na které mají všichni účastníci B7 dnes vstup zdarma. Také v celém areálu koupaliště je nabídka klasického rychlého občerstvení a kavárna. Za letním koupalištěm, v blízkosti lesoparku, můžete relaxovat a občerstvit se v areálu minigolfu. K posezení slouží také ochozy atletického stadionu.

pátek | 15:00

U akreditačního centra najdete také stánky partnerů: NUTREND, LEKI a KILPI. Máte tak poslední možnost sehnat poslední chybějící části výbavy.

pátek | 14:00

V Třinci, v krásné sportovní hale STARS, už probíhá akreditace závodníků. Největší zájem o startovní čísla a ID pásky byla hned po otevření bran v 12:00. Po krátkých problémech s WiFi už vše probíhá plynule. Účastníci využívají posledních chvil odpočinku.