1. – 3. 9. 2023
BESKYDSKÁ SEDMIČKA
MENUMENU

PRŮBĚŽNÉ ZPRAVODAJSTVÍ 2019


Mistři ČR v Ultra Sky 2019!

SLAVNOSTNÍ CEREMONIÁL

https://www.youtube.com/channel/UC0kVd_i8A7G2nlOfIGJjgbg

Neděle | 09:30

Koncert DOCUKU právě zahájil poslední část letošní Renault-Kilpi B7. Sportovní výkony máte za sebou, tak si přijďte užít nedělní slavnostní program.

Neděle | 08:30

Pokud máte ještě nějaké dotazy k výsledkům, tady jsou důležité informace: Zásadní je nyní pro nás cílový čas, pokud vám nesvítí zeleně, jste vedení buď jako DQ (v cíli evidujeme pípnutí pouze jednoho z dvojice), nebo DNF (neevidujeme žádné cílové pípnutí). V případě protestu proti vašemu výsledku se ozvěte na telefon 732 611 100.

Nezapomeňte také, že startovní čísla už se na B7 nevrací! Zůstávají vám na památku :) Kdo chce, může vrátit na náměstí v bílém stanu organizátorů čip a dostane zpět zálohu 100 Kč. Korespondenční vrácení čipu v průběhu týdne už nebude možné! Čipy je možné vrátit pouze dnes na místě do 13:00.

Neděle | 08:15

Dobré ráno z Frenštátského náměstí! Na pódiu probíhá zvuková zkouška kapely DOCUKU, jejíž koncert začne v 09:30. Poté bude následovat slavnostní medailový ceremoniál, podekování partnerům i tombola. Končit budeme až kolem 13:00.

Neděle | 03:15

Limit pro dvojice vypršel. Bohužel dost lidí, kteří byli v noci na posledním kopci se do cíle nedostane včas :(

Neděle | 02:00

Malé ohlédnutí za sobotním odpolednem.

Sobota | 23:50

Letošní ročník Renault-Kilpi pomalu končí, tedy pro závodníky, protože v 03:15 ráno vyprší limit dvojicím. Hlavní vlna už do cíle dorazila, teď už se interval mezi příchozími zvětšuje.

Sobota | 21:05

Jednotlivci mají po limitu! MČR v Ultra Sky je uzavřeno, do cíle podle neoficiálních výsledku dorazilo 238 závodníků z 400. Jako poslední, šest a půl minuty před koncem, to stihl Vladimír Dedek.

Sobota | 21:00

Ty „bésedmičkové“ večery na Frenštátském náměstí jsou kouzelné! Do cíle totiž dochází ti pomalejší, pro které je samotné dokončení velkou radostí a splnění snu. Náměstí hučí spokojenými, leč velmi unavenými závodníky a jejich podpůrnými týmy. Fronty u jídla i pití se trošku natáhly, žízeň po celodenní dřině je velká :)

Sobota | 20:30

Jednotlivci mají posledních 30 minut, aby se dostavili do cíle. Poté vyprší časový limit a u jejich jména bude svítit DNF.

Sobota | 19:20

Poslední vteřiny závodu jsou za odměnu!

Sobota | 19:00

Zatímco na Frenštátském náměstí si užíváme pohodový letní podvečer, v horách, kde je stále spousta závodníků se spustil déšť a slyšet je i bouře. Jak to tak bývá, čím déle na trati, tím více strasti. Všichni, které ještě čeká závěr trasy na dálku povzbuzujeme a posíláme hodně síly do druhé noci.

Připomínáme, že v 21:00 hod. vyprší časový limit jednotlivcům a v 03:15 ráno dvojicím.

Sobota | 18:30

Přibližně patnáct závodníků musel do sobotní šesté hodiny podvečerní ošetřit zdravotnický tým na frenštátském náměstí.

„Nejčastěji řešíme otlaky, podvrtnuté kotníky, dvakrát jsme museli volat rychlou službu. Dále se jedná o celková vyčerpání, dehydratace, měli jsme tu dva pány po kolapsu,“ vyjmenovala hlavní potíže letošních účastníků B7 zdravotnice Nikola Kretíková. „Naštěstí jsme neměli žádné vážné úrazy,“ poznamenala. Tak snad to vydrží i do nočních hodin.

Sobota | 17:30

Závodníci jsou rozprostření od Čeladné po Frenštát. Kuba Stryk vás poctivě fotí a tady je ochutnávka :)

Sobota | 16:30

Nový online stream z Frenštátu!

Sobota | 15:30

Z trati nám hlásí zajímavý fakt: Spousta dvojic se rozhoduje absolvovat pouze zkrácenou trasu, tedy z Pusteven jít rovnou na Radhošť. Horko prý bere více sil. Zkratka může ušetřit až dvě hodiny postupu… Každý, kdo zvolí zkratku však bude ve výsledcích zařazen až za poslední tým, který absolvuje celou trasu. U jednotlivců však zkratka povolená není, ti musí zvládnout celých 101,5 km.

Sobota | 13:20

Náměstí se nyní hemží unavenými, ale dobře naladěnými závodníky, kteří již mají závod za sebou. Na cílové rovince vydržel dlouho povzbuzovat dobíhající závodníky druhý muž závodu jednotlivců Marian Priadka, který na B7 startoval vůbec poprvé.

„Z druhého místa jsem maximálně spokojený, cením si toho snad ještě více než vítězství. Dal jsem do toho všechno, co jsem měl v silách, na víc jsem neměl natrénováno,“ prozradil pohodář Marián. A my se na jeho další starty těšíme!

Sobota | 13:00

V cíli je také první žena závodu jednotlivců! Obrovský respekt a gratulace sympatické MÍŠI MERTOVÉ! Titul Mistryně ČR v Ultra Sky je tedy obsazen :)

    

Sobota | 12:10

Poslední prázdninový víkend je velmi teplý, a tak závodníci kromě únavy bojují i s na B7 nezvyklým horkem. Tělo potřebuje více tekutin a snadno dojde na křeče. Přesto stále více závodníků proudí na náměstí ve Frenštátě a hlásí, že jsou se svými časy velmi spokojeni.

Sobota | 10:15

V cílovém prostoru ve Frenštátu panuje příjemná vítězná atmosféra, protože po červeném koberci do cíle míří ti největší borci letošní B7. Už teď je rozhodnuto o mužském pódiovém umístění v kategorii jednotlivců. A v cíli jsou také první dvě dvojice.

Sobota | 09:20

Vítěz Beskydské sedmičky 2019 a Mistr ČR v Ultra Sky 2019 MAREK CAUSIDIS!

Sobota | 07:45

Beskydy se probudily do nádherného počasí. Dnes si to závodníci užijí. Zvláště ti pomalejší, které čeká celý den v horách by měli mít perfektní podmínky pro dokončení závodu!

Sobota | 07:30

Dobré ráno z Ráztoky! V 7:07 tady proběhl Marek Causidis, deset minut po něm Marian Priadka a v 7:28 Petr Žákovský.

Byly tady také první dvojice. Klimša+Chlupáč a pár minut za nimi Bezděk+Novotný.

pátek | 22:15

Odstartováno! Jubilejní 10. ročník právě začal. Nejprve stadion za zvuků bubnů a světel ohňostroje opustili jednotlivci, na které čeká 101,5 km dlouhá pouť. Patnáct minut po nich se na 91,5 km dlouhou trať vydaly dvojice.

pátek | 20:45

Od 21:00 začne slavnostní zahajovací ceremoniál na atletickém stadionu. Video najdete tady: VIDEO STREAM

pátek | 20:35

Plán je hlavně si to užít, říká před startem Petr Vabroušek

Je to nezmar. Řeč je o Petru Vabrouškovi, který ještě před šesti dny v estonském Tartu vybojoval čtyřiačtyřicátý titul Ironmana a dnes se postaví na start Beskydské sedmičky.

„Na Beskydskou sedmičku se těším, je to něco jiného než obvykle dělám. Na druhou stranu mám vítr z těch kopců ve tmě, protože s čelovkou jsem běžel naposledy tady, před šesti nebo sedmi roky Uvidím, jestli se tam někde nepřerazím,“ přiznává sympatický sportovec ze Zlína. Regenerace po úspěšné estonské misi nebyla stoprocentní, přesto Petr Vabroušek bude bojovat o nejvyšší patra v celkovém umístění v kategorii jednotlivců. „Plán je hlavně si to užít. Ambice na vítězství po tom Estonsku určitě nebudou, ale pokusím se zamíchat pořadím alespoň kolem té desítky,“ poznamenal.

pátek | 20:30

Legenda a čtyřnásobný násobný vítěz B7 Standa Najvert patří i letos mezi favority, tentokrát v jednotlivcích.

pátek | 19:30

Na místě je už i jeden z našich dvorních fotografů Lukáš Podolák a začíná vás „lovit“ :) U akreditace jsme zahlédli také spoustu favoritů, na místě je např. Marian Priadka, Tom Štverák, Marie Zelená nebo Petr Vabroušek. Očekáváme napínavý závod!

pátek | 18:30

Na co se vy, kdo nezávodíte, můžete těšit? Připravujeme online video přenos startu a pokud vše klapne tak i některých míst na trati (Lysá hora, Ostravice, Pustevny, Javorník). Samozřejmě také zveřejníme průběžné výsledky, ty se ale na webu objeví až poté, co první závodníci proběhnou kontrolou v Řece, tedy někdy kolem 23:30.

pátek | 17:30

V průběhu trati můžete očekávat také skryté kontroly, tedy čipování na místech mimo oficiální kontrolní body, které znáte z mapy. Chceme předejít všem případným pokusům o zkrácení trasy. Nebuďte tedy překvapení, když se někde nečekaně zjeví pořadatelé a budou vyžadovat pípnutí :)

pátek | 16:00

Na stadionu se vše připravuje na velký večer. Od 21:00 započne slavnostní program (viz HARMONOGRAM), který vyvrcholí startem jubilejní 10. Beskydské sedmičky.

pátek | 14:30

Před vstupem do haly se určitě zastavte u stánků partnerů, kteří pro vás přivezli zajímavé zboží se speciální B7 slevou. Najdete tam KILPI, NUTREND, LEKI, PRO TIBET i stánek s občerstvením. Využít můžete také bufet a restauraci přímo v hale, v patře nad akreditací. V hale samozřejmě nechybí ani náš stánek s novou kolekcí B7 a tričky ze starších ročníků..

pátek | 14:00

Vše běží bez zádrhelů, nyní už máme akreditováno několik set závodníků! V hale si nezapomeňte zajít zatipovat ke stolkům KILPI, kde probíhá iStyle Tipovačka o tablet iPad Wi-Fi 32GB

pátek | 12:00

Den D je tady! Renault-Kilpi B7 2019 otevřela brány akreditačního centra a první závodníci si již přebírají svá startovní čísla a další důležité věci. Ve sportovní hale STARS v Třinci máme zajištěno skvělé zázemí, takže by akreditace měla probíhat plynule.