logo B7 MENUMENU

Rekordní premiéra vítěze! Tomáš Maceček dal B7 pod 11 hodin.Stylově oslavil před týdnem narozeného syna Viktora vítěz 14. ročníku Beskydské sedmičky 2023 Tomáš Maceček. První start na B7 proměnil ve vítězství a ještě k tomu v rekordním čase 10 hodin a 58 minut.

„Věděl jsem, že tu formu mám a chtěl jsem to prodat a že je to takový krásný čas, je jenom navíc,” těší nového rekordmana B7 a k samotnému průběhu závodu řekl: „Šlo se mi strašně dobře až na Kněhyni a pak se to najednou zlomilo a šlo se mi docela špatně, hlavně Čertův mlýn a Pustevny. Přezul jsem se, dal jsem si pauzu tři čtyři minuty a pak jsem ještě trpěl dolů z Radhoště. Potom jsem se díval na ten čas a nějak jsem to měl v hlavě a propočítal jsem si to, že když zarvu, tak je možné rekordu dosáhnout. Jsem rád, že se to podařilo.”

Prolomit magickou hranici 11 hodin na 101 kilometrech se Tomášovi podařilo nejen na premiérové účasti na B7, byl to dokonce jeho první noční závod. „Jsem strašně rád, že byla skvělá atmosféra, bylo i super počasí, takové moje oblíbené. Trošku zapršelo, nebylo vůbec horko. Byl to i můj první závod v noci,” potvrzuje vítěz letošního ročníku a dodává: „Cílem bylo hlavně si závod užít, zaběhnout si tu krásnou trasu a užít si atmosféru.”