27. – 29. 8. 2021
Koňská mast BESKYDSKÁ SEDMIČKA
MENUMENU
           

Start, časové brány a limity. Jak to tedy bude?


START ZÁVODU proběhne na základě volby závodníka (týmu)

a) Intervalově – akreditovaní závodníci (akreditace od 13:00) se dostaví na start v libovolnou chvíli mezi 15:00 až 21:00. Po pípnutí čipu u startovací měřící krabičky se vydávají na start závodu a je jim měřen čas

b) Hromadně – akreditovaní závodníci se v rozmezí 21:00 až 22:00 dostaví do startovacího koridoru a po klasickém startovním odpočtu ve 22:00 hromadně odstartují do závodu

Cílová časová brána, tedy limit pro dokončení závodu, se na náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm uzavře o půlnoci ze soboty na neděli. Tedy po 26 hodinách od hromadného startu. 

Co to znamená? Časový limit není pro všechny závodníky stejný! Kdo si na limit 26 hodin netroufá, může odstartovat v rozmezí 15:00 až 21:00 intervalově, a tím si limit prodloužit až na max. 33 hodin (pro start v 15:00).

Zároveň tímto vyzýváme rychlíky a vůbec všechny, kdo míří na čas pod 16 hodin, aby přišli až na hromadný start. Jednak si užijete parádní atmosféru, budete soupeřit s ostatními v rovnějších podmínkách a hlavně se vám nestane to, že byste na checkpointech či v cíli byli dříve než organizátoři a časoměřiči. Tím byste také mohli dosáhnout diskvalifikace či dlouhého čekání na otevření stanoviště.

Časové brány pro jednotlivá stanoviště najdete v sekci TRASA ZÁVODU.