logo B7 MENUMENU

Startovní rozpis – princip akreditace a startu

― Článek k B7 2020Není třeba detailně rozepisovat, za jakých podmínek závod vzniká a proběhne. Přizpůsobili jsme se situaci a připravili pro vás B7 v Covid verzi tak, aby vůbec mohla proběhnout. Způsob startu i princip závodu (časovka) je pro nás, i pro vás nový, a nutno říci náročný. Ale až vyběhnete z Třince do hor, věřte, že to bude zase ta pravá B7. Kilometrů neubylo, naopak, letos překonají všichni onu magickou metu 100 kilometrů. A tu už vám pak v životě nikdo nevezme :)

 
Pojďme se tedy podívat na to, jakým způsobem proběhne start a vlastní akreditace do závodu.

1) celé startovní pole je rozděleno do hodinových časových oken v rozmezí pátku od 12:00 až do 22:30 (poslední okno je jako jediné pouhých 30 min).

Časový rozpis: https://www.beskydskasedmicka.cz/b7/startovni-listina/ (aktualizujeme 2x denně)

2) Během startovního okna musíte stihnout mnoho úkonů:

  • při vstupu na stadion si nechat bezkontaktně změřit teplotu, při měření dbát pokynů obsluhy
  • odevzdat vyplněné čestné prohlášení o bezinfekčnosti (dokument bude zveřejněn a bude ke stažení na webu nejpozději v neděli 23.8.)
  • akreditovat se do závodu: kontrola totožnosti, převzít startovní tašku, číslo, čipy
  • dobrovolně využít úschovu a převoz zavazadel z Třince do Frenštátu
  • v rychlosti předat/převzít výbavu od nezávodníků (přátelé, rodina, support), kteří budou mít přístup pouze na tribunu stadionu
  • odstartovat do závodu (přiložením čipů k měřící krabičce, od této chvíle běží 30hodinový limit pro dokončení závodu)
  • POZOR: v celém tomto bloku již nesmíte opustit stadión! Dbejte na dobrou předstartovní přípravu již před svým startovním oknem (parkoviště, areál STARS, město Třinec…)

3) Pokud ze ZÁVAŽNÝCH důvodů nemůžete odstartovat ve svém přiděleném čase, máte možnost do pátku 21. 8. 23:59 zažádat o přesun. A to pouze prostřednictvím emailu start2020@beskydskasedmicka.cz. Na žádosti skrz FB či jiné emaily nebude reagováno a vůbec nebudou brány v potaz. 

4) Zároveň žádáme nováčky B7, aby se nám ozvali ti, kteří jsou zařazeni do brzkých startovních oken, ale mají vysoké ambice a chtějí dosáhnout času 16 hodin a lépe. Opět pouze prostřednictvím emailu start2020@beskydskasedmicka.cz

5) Od soboty 22. 8. 2020 už nebudeme přijímat změny v registracích z dvojice na jednoho jednotlivce. Umožníme vám však ještě změny z dvojici na dvojici – tyto změny proběhnou klasicky na registrace@beskydskasedmicka.cz za poplatek 200 Kč.


Dovolte ještě pár vět k vysvětlení: Je nám jasné, že ne všem bude jeho startovací čas vyhovovat, ale zkuste se na to podívat z naší strany. Z důvodů nejrůznějších nařízení (která neovlivníme), musíme startovní pole rovnoměrně roztáhnout do velkého časového rozmezí. Sami víte, jak to v Třinci vypadalo při běžných ročnících. Máme určený počet závodníků pro dané časové okno, které můžeme držet pohromadě a zároveň je stihnout odbavit a vyřídit vše z bodu 2. Nabízelo se závod natáhnout ještě více a startovat už ráno, ale to jsme vám ani nám udělat nechtěli… Asi pro vás není těžké si spočítat, jak moc se nám komplikuje situace na občerstvovačkách. Zatímco loni se třeba Řekou a Morávkou provalil dav za pár hodin, letos tam bude obsluha 14 a více hodin! To už vyžaduje dvě směny, nároky na lidi atd. Tohle všechno a mnoho dalšího už máme vyřešeno, posíleno, dělali jsme všemožné ústupky i zatěžovali rozpočet, aby závod mohl proběhnout. Teď tedy prosíme i každého z vás o pochopení s rozřazením do časových oken, zkuste také vyvinout veškeré úsilí k tomu, abyste v určený čas mohli odstartovat. Když své okno zmeškáte, bude to bohužel konečná :(

Věřím , že nám s tím pomůžete, jak to jen půjde. Přijeďte, prosíme, do Třince včas. Věříme, že jste pilně a poctivě trénovali. Nepokazte si pozdním příchodem účast v závodě, byla by to věčná škoda!

S pozdravem váš Tým B7 ;)