26. – 28. 8. 2022
Koňská mast BESKYDSKÁ SEDMIČKA
MENUMENU

Student Ondřej zdolal B7 i s Crohnovou chorobou

― Článek k B7 2021Hektických posledních pár dnů zažil mladý sportovec Ondřej Hengerič, který dorazil do Třince na start až z dalekého Dánska, kde studuje i pracuje. Kromě toho, že si chtěl okusit se svým parťákem Františkem Hurtem jak chutná extrémní beskydská výzva, zároveň se rozhodl svou účastí motivovat všechny, kterým klade život do cesty nelehké překážky.

Ta Ondrova se jmenuje Crohnova choroba, což je je zánětové autoimunní onemocnění střev. Nemoc má individuální příznaky a promítá se do života pacientů nejrůznějšími způsoby a odvíjí se od toho také léčba. „Cítím se velmi dobře, takže mohu trénovat. Můj sportovní cíl je závod dokončit, nic podobného ani nic těžšího jsem nikdy nic nedělal. Takže hlavně dokončit, za kolik hodin a v jaké kondici se uvidí,” říkal ještě v pátek v Třinci na atletickém stadionu jako jedna polovina týmu Mlátičky.

Výsledek nakonec předčil očekávání Ondry i Františka, protože do Frenštátu dorazili ve vynikajícím čase 18 hodin a 9 minut. „My jsme si říkali, že dobrý bude čas kolem 20 hodin, ale po 50 kilometrech jsem si mysleli, že to není reálné. Ale posledních 35 kilometrů jsme se vzchopili,” těšilo mladého sportovce, který v Dánsku studuje obor ekonomie.

Ze svého bydliště se vydal do Beskyd až v pátek, přitom si stihl ještě v Praze vyzvednou biologickou léčbu v podobě injekcí, které si aplikuje pravidelně každé dva týdny. „Napadlo mě svým startem motivovat ostatní, kteří mají podobný problém a ukázat jim, že to prostě jde. Účastí na B7 jsem chtěl i podpořit fond zabývající se výzkumem Crohnovy choroby,” popsal Ondřej Hengerič hlavní motivace svého premiérového startu na Beskydské sedmičce.

Vydařila se mu a jeho parťákovi na výbornou ve všech ohledech. „Sedmičku jsme si maximálně užili, byla naprosto skvělá atmosféra. Byl to nádherný závod,” dodal nadšeně před svou cestou zpět na Judský poloostrov.