logo B7 MENUMENU

TRASA Adidas-Continental Beskydské sedmičky 2016

― Článek k B7 2016Přátelé sportovci – soupeři!

Snad všichni s radostí přijmete poslední vývoj kolem trasy Adidas-Continental Beskydské sedmičky 2016.

Máme, myslím, pro všechny závodníky dobré zprávy. Minulý týden proběhlo se zástupci Lesů ČR a CHKO Beskydy finální jednání nad trasou B7 2016. Chtěl bych tímto ještě jednou poděkovat všem přísedícím, že se podařilo najít rozumné řešení min. pro tento ročník 2016!

MAPA_B7_2016_PREDNI_NEW_jpg

1. změna
Vrchol Ropice (1082 m n. m.) pro trasu Long se podařilo zachovat!!!! (Pro minimalizaci rušení nočního klidu v rezervaci je zrušeno obíhání Ropice průsekem a po lesní cestě) Sestup dolů bude po stejné trase jako výstup! 1,5 km dlouhý úsek ze sedla Lipový po červené značce nahoru na vrchol Ropice a zpět do sedla bude jako jediný na trase B7 obousměrný.

2. změna (pro MČR a trasu Long zásadní)
Vrchol Travného (1203 m n. m.) je pro trasu Long bez omezení!!!
Zvítězil zdravý rozum! Děkujeme! Pevně věříme, že několikahodinový jednorázový zvýšený pohyb běžců po turistické značce, kde se chodí celoročně, nebude mít zásadní vliv na trvalé usídlení tetřeva v katastru masívu Travný.

3. změna
Oklika Stolové!!!
Velkou změnou trasy B7 Long i Short je výstup na Čertův mlýn! Je zrušený dlouhý výstup po asfaltu a červené značce do sedla Malá Stolová!!! Celý kopec se oběhne zprava po cykloznačce a půjde se tím krpálem po žluté! Věřím, že si zde přijdou na své všichni milovníci prudkých sklonů :-)

Podrobnosti najdete v aktualizované mapě B7 2016.

Pevně doufáme, že je to finální úprava trasy B7, kterou už nebudeme muset měnit (minimálně letos :( ).

Omlouváme se všem za tyto změny, ale věřte, že pořadatelé Beskydské sedmičky jsou ti poslední, kteří by si libovali v neustálých úpravách trasy B7. Vždycky, když si myslíme, že už jsme nalezli optimální postup, vynoří se nějaká jiná nečekaná komplikace!

Díky za pochopení!

Za tým B7 zdraví Libor Uher