1. – 3. 9. 2023
BESKYDSKÁ SEDMIČKA
MENUMENU

TSAMPA na B7

― Článek k B7 2019Vážení přátelé, sportovci, na letošní ročník B7 jsme spojili síly i s neziskovou organizací MOST ProTibet, která poskytuje největší českou rozvojovou pomoc v oblasti Himálaje v severní Indii. Za 15 let existence se jim podařilo ovlivnit tisíce osudů tibetských dětí, seniorů, mnichů a mnišek i tradičních nomádů a podpořit je částkou 30 milionů korun.

Při svých každoročních návštěvách Himálaje ochutnávají místní speciality a v hlavě jim utkvěla právě TSAMPA.

Jedná se o speciálně upražený, namletý ječmen, plný živin, vitamínů a minerálů s příznivě nízkým glykemickým indexem. Tsampy stačí sníst jen málo a přesto zasytí, je lehce stravitelná a chutná.

Je to tradiční himálajský pokrm testovaný místními lidmi po tisíce let a vzhledem k obsahu živin není náhoda, že se o něm říká: „S hrstkou tsampy přejdeš Himálaj.“

MOST ProTibet si pro Vás připravuje zdravé a lehké energy kuličky z tsampy plné čistých, kvalitních surovin jako je kokos, sušené ovoce nebo kousky hořké čokolády. V kuličkách nenajdete přidaná éčka a budou i ve vegan verzi.

Když lze s hrstkou tsampy přejít Himaláj, s Beskydami to půjde jako po másle. Přijďte ochutnat tsampu, dozvědět se více o aktivitách MOSTu ProTibet a dát svému tělu sílu, s jakou nepálští Šerpové zdolávají osmitisícovky.