logo B7 MENUMENU

Vítěz Aleš Sedlák zkompletoval na B7 svou medailovou sbírku

― Článek k B7 2022Vítězem 13. ročníku Koňská mast Beskydská sedmička 2022 se stal Aleš Sedlák (TJ Magla/Rock Point), který 101 kilometrům dlouhou trať zvládl absolvovat v čase 12 hodin 12 minut a 13 sekund.

Třiatřicetiletý závodník z Tábora v cíli na frenštátském náměstí přiznal, že při svém třetím startu na B7 pomýšlel na absolutní vítězství. „Jednou jsem byl tady třetí, jednou druhý, tak jsem se netajil tím, že to budu chtít letos zvrátit a pokusit se vyhrát,” řekl s medailí na krku.

A jak hodnotí svůj závod? „Bavil mě začátek, to jsem vystartoval rychle. Pak bylo hrozné dusno, to jsem úplně nezvládl a druhý a třetí kopec byl pro mě opravdu těžký. Pak jsem se z toho ale zdrchal a začal jsem si to zase užívat. Já jsem závodní typ, takže mi vyhovovalo, že jsme se tahali. Bylo to nádherný,”  řekl dále.

Definitní zlom v třináctém extrémní přechodu Beskyd z pohledu absolutních vítězů nastal nad ránem, při cestě z údolí Čeladné, kdy se startovní číslo 407 dostalo na první místo. „Do čela jsem se dostal při výšlapu na Čertův mlýn. Nejkrásnější část závodu pak byla asi ta, když mi na předposlední občerstvovačce hlásili, že mám půl hodiny náskok na druhého. Pak jsem se už úplně nehonil a užíval jsem si to,” dodává Aleš Sedlák, který druhého nejlepšího borce, Tomáše Kubičíka, nechal za sebou o téměř 24 minut.

Třetím borcem v cíli pak byl Karel Splítek (DyckyČumáčci), který B7 absolvoval v čase 13:19:39.