logo B7 MENUMENU

Vítězná dvojice Kubina a Rousek urvala náskok při výstupechS téměř padesátiminutovým náskokem do cíle ve Frenštátě pod Radhoštěm dorazila nejrychlejší dvojice letošní B7 – Matěj Kubina a Miloslav Rousek. Prvně jmenovaný se na extrémní přechod Beskyd vydal poprvé, jeho parťák už loni patřil mezi nejlepší v jednotlivcích. 

Oba se však jasně shodli, která část náročné trasy byla pro ně nejnáročnější. „Nejtěžší úsek byl ten do cíle, seběh z Velkého Javorníku. Ty kopce jsou krásný, ale z kopce je to bída a bolí to. Člověk už je vyklepaný a mele z posledního, ale stejně chce,” měl jasno v cíli Matěj a Miloslav souhlasně doplnil: „Já se přidám také. Už z Radhoště dolů to hodně bolelo, víc než na seběhy jsem se výjimečně těšil do kopce. Oproti loňsku naprostá změna, to zas bylo úplně obráceně. Teď jsem se těšil do kopce.”

Dvojice se startovním číslem 2892 předvedla skvělý výkon a beskydské vrcholy přeběhla za 13 hodin a 11 minut. „Já Matěje znám, jaká je to lokomotiva a řeknu to drze, chtěli jsme vyhrát, tak jsme po tom docela šli. Věděli jsme, že kluci za námi jsou dobří v sebězích, ale my jsme si udělali náskok ve stoupání. Počasí bylo letos příjemné oproti loňsku, kdy bylo dusno. Ještě v těch vrcholových částech jsme měli mlhu, která byla za tmy protivná, protože jsme si neviděli pod nohy, ale za dne zase byla dobrá, protože nesvítilo slunko,” vrací se k závodu Miloslav. 

Na otázku, zda je uvidíme na startu příští B7 pak Matěj odpověděl: „Obhajoba je vždycky těžší než vyhrát, teď je ještě na to ale brzo, teď mě bolí nohy.”