logo B7 MENUMENU

Jak to vypadá ve věci sporu o značku „Beskydská sedmička“?

― Článek k B7 2016Ahoj sportovci a účastníci Adidas – Continental Beskydské sedmičky.

Dnes v pondělí 28. 11. 2016 ve 21:35 odvysílá Česká televize na programu ČT1 v pořadu Marka Wollnera Reportéři ČT reportáž o extrémním závodě B7 – http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/216452801240040/.

Tato reportáž však bude z jiného pohledu než v předchozích letech. Budete moci nahlédnout do zákulisí sporu o ochrannou známku B7 mezi námi, tedy pořadateli Beskydské sedmičky a ostravskou firmou 3E Projekt.

Děkujeme všem, kteří si uděláte čas na shlédnutí této reportáže.

Za tým organizátorů Libor Uher

 

Níže si můžete přečíst tiskovou zprávu společnosti 3E PROJEKT.

O sporu psal také deník Právo.

sc224e_prav16112117190

Článek v lepší kvalitě si může přečíst zde: Právo – Spor o B7

 

 

Tisková zpráva 3E PROJEKT

3E PROJEKT, a.s. se důrazně vymezuje proti fámám, že chce poškodit slavný závod Beskydská sedmička

Ostrava, 7. listopadu 2016 – Společnost 3E PROJEKT, a.s., která provozuje například síť restaurací, řemeslný pivovar, ale věnuje se také projekční a realitní činnosti a řadě dalších projektů, se rozhodla zveřejnit toto prohlášení, v němž se důrazně vymezuje proti fámám, které se objevily v posledních týdnech, a podle nichž chce 3E PROJEKT poškodit extrémní závod Beskydská sedmička.

Společnost 3E PROJEKT si v únoru 2015 požádala o zapsání do té doby volné ochranné známky Beskydská sedmička. Rozhodla se tak proto, že by ráda v budoucnu využila potenciál značky pro výrobu například slabšího nebo ovocného piva s tímto názvem a využila značku i v dalších segmentech, podobně, jako postupují konkurenční regionální pivovary, které drží například ochrannou známku Beskydská desítka.

Zástupci společnosti oslovili s nabídkou bezplatné podpory organizátory závodu Beskydská sedmička, avšak ti reagovali tím, že nepřišli na několik předem domluvených jednání a podali k soudu návrh, (podložený nepravdivými argumenty o vyhrožování zrušením závodu) aby majiteli ochranné známky, společnosti 3E PROJEKT, zamezil v době konání závodu nakládání se zmíněnou ochrannou známkou.

Organizátoři závodu se dále domáhají na Úřadu pro ochranu průmyslového vlastnictví, aby provedl zneplatnění známky ve všech segmentech užívání, které si společnost 3E PROJEKT zaregistrovala.

„Měli jsme a máme řadu dalších nápadů, jak závod a jeho organizátory bezplatně podpořit. Vychází to také z toho, že mnozí zaměstnanci a členové vedení naší společnosti se zmíněného závodu účastní, což si hlavní organizátor, pan Libor Uher, ani nebyl schopen ověřit.,“ uvedl Václav Menšík, marketingový ředitel společnosti 3E PROJEKT.

„Jde o veliké nedorozumění,“ upozorňuje Václav Menšík. „Od začátku chceme organizátorům závodu Beskydská sedmička pomoci, nepožadujeme za poskytnutí licence k ochranné známce ani korunu, a tak to i zůstane.“ řekl Václav Menšík.

Místo spolupráce na další podpoře unikátního závodu se mezi milovníky Beskyd, turistiky a horských závodů, rozšiřují fámy, které podle mnoha zdrojů pocházejí z okruhu organizátorů závodu, že 3E PROJEKT hodlá závod kvůli sporům o ochrannou známku zastavit, poškodit a znemožnit jeho pořádání.

„Jasně a čestně prohlašujeme, že nic takového nemáme v úmyslu. Rádi bychom s organizátory jednali o urovnání sporů a o tom, jak závodu co nejvíce pomoci. Neuděláme nic, co by mohlo pořádání závodu ohrozit,“ uvedl Menšík. „Naše společnost má k Beskydám velmi kladný vztah a chce se podílet nejen na úspěšném rozvoji závodu Beskydská sedmička, ale i na růstu celého regionu,“ dodal Menšík.

„Vážíme si práce organizátorů a dobrovolníků i výkonů stovek závodníků, kteří se na závod pečlivě připravují – ostatně i my sami již poctivě trénujeme a mnozí z nás se dalšího ročníku opět zúčastní. Přece bychom nechtěli dělat potíže závodu, který máme sami tak rádi,“ stojí v závěru prohlášení.

Společnost 3E PROJEKT proto opět vyzývá organizátory závodu Beskydská sedmička ke společnému jednání, které by zbytečný spor mohlo ukončit.