26. – 28. 8. 2022
Koňská mast BESKYDSKÁ SEDMIČKA
MENUMENU

Výtěžek letošní sbírky Každý metr pomáhá poputuje dětem do Šafránu

― Článek k B7 2021Jak už bývá tradicí, Beskydská sedmička od svého počátku úspěšně propojuje sportovní svět s charitativní činností prostřednictvím projektu Každý metr pomáhá.  

Jejím garantem a dlouholetým partnerem B7 je Institut Bazální stimulace. Každoročně jde na charitativní účely část ze startovného za každého účastníka a na symbolické K2 v cílovém prostoru po celý víkend nechybí kasička na finanční dary, do které mohou přispět závodníci, pořadatelé, fanoušci i návštěvníci města. Její obnos pak putuje do jedné ze čtyř organizací, které s organizátory extrémního závodu dlouhodobě spolupracují.

V letošním roce to bude pražská organizace Šafrán dětem o. p . s. (www.safrandetem.cz), která se snaží eliminovat traumata dětí spojená se změnou místa a dosavadních jistot způsobená přechody, například mezi kojeneckým ústavem a náhradní rodinou či dětským domovem nebo v návratu k biologické rodině, zároveň organizace pomáháme dětem v procesu sociální adaptace. 

„Finance ze sbírky půjdou na projekt Šafránový domek, což bude terapeutické centrum pro děti, které prožily trauma. Část daru poputuje i dětem se zdravotním znevýhodněním prostřednictvím nákupu pomůcek na jejich terapie,” prozradila ředitelka organizace Šárka Francírková, která nebude v Beskydech o závodním víkendu chybět a zdaleka nebude ze Šafránu jediná. „Naše šafránová parta přijede ve složení 10 průvodců a stane se součástí širokého teamu pořadatelů. Potkáte se s námi v cíli a určitě budeme na všechny úžasné závodníky čekat na frenštátském náměstí na vrcholu K2  s širokou náručí,” vzkazuje všem závodníkům s úsměvem.