logo B7 MENUMENU

Dopravní omezení v průběhu B7 2023Ahoj sportovci, závodníci a příznivci B7!

Rádi bychom Vás informovali o změnách v možnostech dojezdu supportu na některé občerstvovací stanice (OS) během závodního víkendu 1. a 2. 9. 2023. 

Jedná se o totožné omezení, které jsme zavedli už v roce 2022 (na základě kolapsu dopravy v okolí údolních OS v roce 2021) a proběhlo bez jakýchkoli komplikací. Toto omezení vrátilo B7 tam, kam patří, více do klidu přírody a máme pozitivní reakce přímo od závodníků i místních obyvatel.

Omezení se týká těchto lokalit: Řeka, Morávka, Krásná, Malenovice a Čeladná. 

U prvních čtyř obcí, ve kterých se nachází OS, bude v noci z pátku na sobotu omezen vjezd motorovým vozidlům. Zákaz vjezdu nebude platit pouze pro místní obyvatele – rezidenty, vozidla IZS, horskou službu a pořadatele.

Zákaz vjezdu nic nemění na možnosti využít v daných OS support. Jen, prosíme, využijte jiný způsob dopravy (e-kolo, koloběžka, kolo, pěšky, longboard…).  

Jak to bude na místě vypadat?

ŘEKA

V obci Řeka bude zákazová značka umístěna cca 800 m před OS, kde se výjimečně podařilo pronajmout k nouzovému parkování louku pod malým vlekem. 

mapa: https://mapy.cz/s/bevebajope

MORÁVKA

V obci Morávka bude značka “Zákaz vjezdu” umístěna u Základní školy Morávka v blízkosti obecního úřadu, kde jsou určité možnosti k bezpečnému parkování. Ke zdejší OS je to odtud přibližně 1 km. 

mapa: https://mapy.cz/s/lusohufusa

KRÁSNÁ

V obci Krásná je situace nejkritičtější, bohužel zde není žádná možnost hromadného parkování u obecního úřadu a vjezd do obce tak nebude možný. Zákazová značka se bude nacházet u křižovatky z hlavní silnice od Raškovic pod kravínem, k OS to je odtud  cca 3,2 km.

mapa: https://mapy.cz/s/puzatofebe

MALENOVICE

V obci Malenovice bude zákazová značka u Rajské boudy a k OS je to odtud cca 1,8 km. 

mapa: https://mapy.cz/s/banucalomo

OSTRAVICE

Prvním místem, do kterého bude možné přijet automobilem až přímo k OS, bude v Ostravici u Wood Arény, kde máme možnost parkovat na soukromém pozemku firmy Ridera (zadní parkoviště).

ČELADNÁ

Poněkud odlišná situace bude v obci Čeladná, kde bude po celou sobotu dočasné dopravní značení “Zákaz stání a zastavení” od parkoviště pod bobovou dráhou. V této oblasti bude tento den zvýšený dozor hlídky Policie ČR!

mapa: https://mapy.cz/s/mekudohage

Díky za respektování dopravních pravidel!

Beskydskou sedmičku je možné organizovat jen díky vzájemnému respektu mezi všemi, kterých se závod dotýká přímo i nepřímo. Proto chceme požádat všechny závodníky, aby důkladně zvážili, zda je opravdu nutné mít na B7 motorizovanou asistenci. 

Pokud si vyhodnotíte situaci tak, že se bez ní neobejdete, prosíme, naplánujte si asistenci tak, abyste dodržovali všechna dopravní omezení a parkovali svá vozidla pouze na místech k tomu určených. Pro dojezd až do prostoru OS je vhodné si v místech omezení pořídit/zapůjčit jízdní kolo, koloběžku či elektrokolo. Věříme, že i pro závodníky bude např. průběh obcí Krásná mnohem příjemnější, než když se tam nebezpečně míjeli s nekonečným proudem vozidel.

Věříme, že pochopíte nutnost těchto opatření. Doba, kdy support využívalo jen několik desítek či nižší stovky účastníků, je pryč… Kritická situace z roku 2021 se už nesmí opakovat, a tak toto omezení budeme praktikovat i v dalších letech. 

Moc vám děkujeme za pochopení!

S pozdravem Team B7